Dále pěstoval ve skleníku konopí a vyráběl z něho drogu. Při domovní prohlídce policisté zajistili marihuanu.

„Čtyřiatřicetiletý muž byl obviněn ze spáchání přečinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Je stíhán na svobodě," konstatovala policejní mluvčí Jana Kroutilová s tím, že se jedná o recidivistu, který byl v minulosti opakovaně soudně trestán za různorodou trestnou činnost, včetně té drogové.

Muž byl policisty zadržen minulý týden na jedné z jihlavských ulic, když mířil na zastávku městské hromadné dopravy. Nakonec však cestoval jinam na oddělení policie.

Kriminalisté zároveň provedli v bytě, kde muž v současné době bydlí, domovní prohlídku. A zajistili marihuanu, která bude zaslána k provedení odborné expertizy.

Muž, jenž byl po provedení všech nezbytných úkonů propuštěn a dále je stíhán na svobodě, byl obviněn z toho, že na konci dubna v pronajaté zahradě v zahrádkářské kolonii v Jihlavě zasadil ve skleníku semena konopí, kde rostliny pěstoval až do září. Pak konopí sklidil a sušením z něho vyrobil marihuanu.

Recidivista poskytoval dalším osobám pervitin. Drogu buď prodával, poskytoval ji jako protislužbu, například za odvoz vozidlem, vyměňoval za věci nebo ji poskytoval zdarma. „Drogu distribuoval mužům i ženám, a to v místě svého bydliště, či na jiných místech Jihlavy. Jednomu z odběratelů kromě pervitinu poskytoval také marihuanu," podotkla Kroutilová.

Chytili ještě jednoho

A jihlavští policisté odhalili i dalšího pěstitele konopí, který z této rostliny vyráběl marihuanu.

Bylo to rovněž minulý týden, kdy ukončili drogovou trestnou činnost dvaatřicetiletého muže. Policejní komisař už zahájil jeho trestní stíhání. Tento pachatel v minulosti dosud nebyl soudně trestán.

Od letošního května pěstoval na zahradě v místě svého bydliště v krajském městě konopí.

„Nejprve na jaře zasel ve fóliovníku předem opatřená semena konopí a z nich vypěstoval rostliny, o které se poté staral. V říjnu konopí sklidil a odnesl ho do domu k dalšímu zpracování. Konopí v podkroví rozvěsil za účelem jeho usušení. Získanou marihuanu muž poté, co ho kriminalisté odhalili, vydal, stejně jako zbytky rostliny konopí," sdělila mluvčí Kroutilová.

Kriminalisté zajistili marihuanu a konopí o celkové hmotnosti přibližně dvou kilogramů. Také tento muž je trestně stíhán na svobodě a případ kriminalisté dále vyšetřují. Za spáchaný trestný čin nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy hrozí muži trest odnětí svobody až na pět let.