Se zahájením nové letní sezony ale pracovníci Ski areálu Křemešník zatím příliš nepospíchají. „Na příchod návštěvníků jsme připraveni, ale vzhledem k tomu, že nám počasí úplně nepřeje, letní sezonu zahájíme ve druhé polovině května," vysvětlila provozovatelka tamní sjezdovky a hotelu Magda Vaňková.

V deštivém počasí navíc ani určité atrakce provozovat nemohou. „Některé aktivity máme za deště zavřené, protože musíme dodržovat určité bezpečnostní předpisy," informovala Vaňková.

Prozradila také, že na nové možnosti a zpestření se mohou těšit především návštěvníci lanového centra. Letos poprvé se budou moci na těchto překážkách vyřádit i děti, které zatím nedosáhnou na jisticí lano a pro které už jsou dětské překážky příliš snadné.

Na Křemešník totiž podle Vaňkové jezdí i děti, které jsou šikovné a rády sportují, ale protože měří méně než sto padesát centimetrů, na jisticí lano u vyšších překážek nedosáhnou. „Když potom ty šikovnější děti musely procházet dětské překážky, byly z toho otrávené," popsala Vaňková.

Právě proto dětský lanový park na Křemešníku zpestřili a přidali do něj náročnější prvky. „V rozšířeném junior parku bude na děti čekat pět nových lanových překážek. Malí návštěvníci této trasy si tedy projdou lehčí překážky, na které pak naváží ty nové, atraktivní," dodala Vaňková.

Kromě lanového centra si návštěvníci Ski areálu Křemešník mohou na jednom místě užít také například pětiúsekovou adrenalinovou lanovku, jízdu na terénních trojkolkách či balančních dvoukolkách Seeway, lukostřelbu a ti nejmenší se mohou vyřádit v dětském koutku.

Každý si zde najde své. „Nedá se říct, které atrakce či aktivity jsou nejnavštěvovanější. Každý je na něco jiného. Někdo má rád adrenalin, tak vyzkouší například lanové centrum či terénní káry, a někdo naopak překonávat překážky nechce, tak jde na pětiúsekovou lanovku, kde se jenom sveze," řekla Vaňková.

Dodala také, že maminky jsou zase rády, když se jejich ratolesti zabaví v dětském koutku s malými míčky, kde je navíc také skluzavka, houpačka a pískoviště, a ony si tak mohou na chvilku odpočinout.

Terénní trojkolky zase nejčastěji využívají tatínci se svými dětmi. „Pokud má ale dítě více než 150 centimetrů a rodiče se o něj nebojí, může se pustit dolů po svahu úplně samo," pověděla Vaňková.
Nahoru do kopce je vyveze lanovka, potom už si adrenalinoví nadšenci mohou užívat 380 metrů dlouhou sjezdovku, kterou na terénní káře sjedou samospádem.

Křemešník, který mimo již zmíněné adrenalinové zážitky nabízí také návštěvu stejnojmenného poutního kostela či tamní rozhledny Pípalky, navštěvují často také větší skupiny lidí. „Často sem jezdí také různé organizace, jako například třída dětí v rámci školního výletu, skauti nebo sportovci. Ti si ale většinou volají předem, aby se ujistili, zda máme vše v provozu," přemítala Vaňková.

Zastánci adrenalinových sportů mohou do Ski areálu Křemešník zavítat v čase od 11 do 18 hodin.