Kvůli sněžení a tvorbě ledovky v úterý ráno v kopcích mezi Novým Městem na Moravě a Bystřicí nad Pernštejnem na Žďársku stály kamiony. Silničáři pracovali na údržbě vozovek celou noc se stovkou sypačů, radlic a další technikou. Silnice první třídy jsou mokré po chemickém ošetření, na vozovkách druhé a třetí třídy leží ujetá a místy zledovatělá vrstva sněhu krytá posypem.

Podle dispečera krajských silničářů Jana Petrů se mohou na Vysočině i nadále objevovat místní potíže se sjízdností. Údržba vozovek pokračuje, silničáři mají v terénu několik desítek sypačů, radlic a další techniky.

Policisté na Vysočině vyšetřovali v souvislosti s počasím od rána do 14:00 dvanáct dopravních nehod. Nehoda s dvěma zraněnými se stala časně ráno na Třebíčsku mezi Jaroměřicemi nad Rokytnou a Moravskými Budějovicemi. "Jednadvacetiletá řidička osobního auta nezvládla na zasněžené vozovce řízení a v zatáčce vyjela do protisměru. Auto se čelně střetlo s nákladním vozem," uvedla mluvčí. Oba řidiči skončili v nemocnici v Třebíči, škoda dosáhla 300.000 korun. Silnice byla tři hodiny neprůjezdná, policie odkláněla dopravu.

Na Vysočině je zataženo, sněží, vane slabý vítr. Nejvyšší odpolední teploty se pohybují kolem nuly. Vítr může v nárazech dosahovat rychlosti až 55 kilometrů v hodině.