Na sobotní Putimovské lávce se vystřídalo mnoho odvážlivců, jejichž hlavním cílem bylo pobavit malé i velké diváky, kteří obsadili břeh putimovského rybníka. A podle usměvavých tváří se jim to náramně dařilo.

Zřejmě nejzáludnější disciplínou byl hastrmanův panák. Tři škodolibí vodníci čekali na své oběti přímo v rybníce, a když přišel jejich čas, nalévali dospělým zelenou a dětem žlutou tekutou dobrůtku. „Miloši, počkej," volal jeden z hastrmanů na závodníka, kterému nabízel dalšího panáka zelené. Jenže než se Miloš stihl vrátit, spadl do vody. „S ním to nějak zacloumalo," smál se moderátor celé akce Miroslav Marek.

Nic snadného nebylo ani převezení „staré" v trakaři. Své o tom věděli třeba Kryštof s Nikolou. Mazaní vodníci jim nejdřív pomohli a přes část lávky trakař poponesli, ale vzápětí začali po dvojici cákat vodu, načež Kryštof neudržel rovnováhu a vykoupal se i on.

Velký potlesk si pak od diváků vysloužila dvojice, která v rámci volné disciplíny měla podle slov moderátora předvést „něco z Kámasútry". Zatímco lidé na břehu očekávali lechtivou scénku, pár naprosto bez zaváhání předvedl obdivuhodný akrobatický cvik.

Po tradiční soutěži už přišel na řadu zlatý hřeb Putimovské lávky. Parta pořadatelů se rozhodla, že letošní ročník akce věnuje blížícím se olympijským hrám v Riu de Janeiru. Nechybělo tak slavnostní zapálení olympijského ohně a přihlížející nepřišli ani o defilé národů. Vše se samozřejmě odehrálo s nadsázkou v duchu recesistické podívané.

V čele průvodu měli tu čest jít Řekové, kteří světu tradici olympijských her dali. A právě oni zapálili v Putimově olympijský oheň. Po nich patřila lávka Rusům a scénce s „potravinovými doplňky".

Dorazili i Němci, Syřané, mladí úředníčci z belgického Bruselu, Poláci či Číňané. „Přivítejte sportovce ze Skotska a jejich skotskou," ohlásil Marek příchod Skotů oblečených v kiltech. Originální počin vítali diváci s potleskem. „Je to opravdu zajímavý nápad. Z Putimovské lávky si budu odvážet legrační zážitky. Líbilo se mi defilé národů, zvlášť ztvárnění Syřanů bylo skvělé," usmála se jedna z divaček Adéla Novotná z Pelhřimova.

Když se všechny národy představily, nastal čas na samotné olympijské klání, jež nabídlo fotbal, basketbal či tanec se stuhou.

Kreace na lávce doplnil doprovodný program. Kdo měl chuť, mohl například v opravené maringotce hádat, k čemu slouží sedm vystavených předmětů.