Přináší také zvýšené riziko řady trávicích obtíží projevujících se zvracením a průjmy. Většinu těchto onemocnění tvoří akutní infekční záněty trávicího traktu, které se mezi lidmi zjednodušeně označují jako „střevní chřipka". Ve skutečnosti se jedná o širokou skupinu onemocnění, která mohou být způsobena viry, bakteriemi a jejich toxiny, ale i mnoha parazity. A jak se s nimi vypořádat? Poradí internista havlíčkobrodské nemocnice Jiří Štefánek.

„Z virů jsou nejběžnějšími původci infekčních průjmů rotaviry a noroviry. Tyto viry se přenášejí jako kapénková infekce a jsou extrémně nakažlivé. V dětských kolektivech mohou snadno způsobovat průjmové epidemie. Průjmy mohou být nepříjemné, ale bývají spíše vodnaté, bez krve či hlenu, a mají tendenci poměrně rychle odeznít. U velmi malých dětí a starých lidí mohou způsobit dehydrataci, ale jinak nebývají nebezpečné," uvedl Štefánek.

Bakteriální průjmy již mohou být podle Štefánka nebezpečnější a mohou mít dramatičtější průběh. Pokud se v teplech nedodržují hygienická opatření, mohou být potraviny snadno kontaminovány stafylokoky, které produkují škodlivé látky, které působí na střevní sliznici. Stafylokoky jsou sice zničeny při tepelné úpravě potravy, ale toxin je vůči teplotě imunní. Po konzumaci takto kontaminovaných potravin se poměrně rychle objeví trávicí obtíže spojené se zvracením, nevolností a průjmy. Příznaky naštěstí vymizí přibližně do jednoho až dvou dnů. Komplikovanější je to u salmonely a bakterie Campylobacter jejuni. „Oběma bakteriemi se můžeme nakazit z potravy, opět je vyšší riziko při nedostatečné hygieně. Salmonela se typicky nachází ve vejcích a v potravinách, které vejce obsahují, kampylobakter se může vyskytovat v kuřecím mase, velmi riziková jsou hlavně grilovaná kuřata. Salmonelóza i kampylobakterióza mohou mít různě těžký průběh spojený s nevolností a průjmy, u salmonelózy s typicky zelenou barvou, ve stolici může být přítomna krev i hleny, což značí přímé poškození sliznice. Těžké formy mohou člověka ohrozit i na životě," upozornil Štefánek.

Cestovatelský průjem

Parazitární akutní průjmy jsou obvykle způsobeny některým z prvoků. Lidé vracející se z dalekých krajin si někdy mohou přinést jako „suvenýr" nákazu amébami. To jsou střevní parazité, kteří poškozují stěnu střeva, způsobují vznik drobných vředů a vyvolávají bolesti břicha s krvavými a hlenovými průjmy.

„Často skloňovanou problematikou je takzvaný cestovatelský průjem. Jde o označení poměrně často vzniklých průjmů u turistů v zahraničí, především v exotických zemích s nižším hygienickým standardem. Příčinou mohou být infekce, ale i řada neinfekčních příčin, jakými jsou změna stravy, exotické koření, stres spojený se změnou prostředí a podobně. Obtíže se léčí klasicky a do několika dnů většinou vymizí samy.

K lékaři by měl pacient s průjmem jít především tehdy, když je průjem silný a vede k dehydrataci, nebo pokud je ve stolici přítomna krev. Stejně tak je vhodné vyšetření pacienta s úporným průjmem, který se nedávno vrátil z dovolené v exotické zemi. Případná terapie pak závisí na klinickém stavu jedince a původci onemocnění.

„Základem prevence je dodržování hygienických standardů a opatrnost při konzumaci potravin. Zejména na dovolené v cizině je doporučeno konzumovat především balenou vodu z ověřených zdrojů a vyhýbat se potravinám s nejistým původem. Potraviny, především masné a mléčné výrobky, by měly být kvalitně uskladněny. Při přípravě pokrmů z masa a vajec je nutná dostatečná tepelná úprava," poznamenal Štefánek a k léčbě uvedl: „Ve většině případů se průjmy léčí dostatečnou hydratací, tedy příjmem tekutin. Je velkým a mnohdy tragickým omylem, když se člověk s průjmem snaží omezit své obtíže snížením příjmu tekutin. Vzhledem k nadměrným ztrátám tekutiny je naopak nutné opravdu dostatečně pít."

V případě průkazu bakteriální infekce a jejího těžšího průběhu se někdy předepisují antibiotika. Bylo by ovšem chybou podávat antibiotika u běžného průjmu, protože vyhubením naší přirozené střevní mikroflóry mohou situaci dokonce zhoršit. Jako pomocné léky se u průjmů běžně podávají střevní adsorbencia, antiinfektiva a probiotika.