A oslava proběhne ve velkém stylu. V pátek a sobotu na Horním náměstí v Humpolci zahrají kapely pro všechny věkové kategorie i pro vyznavače různých hudebních žánrů.

Před osmnácti lety se konal první ročník pivních slavností. Do Humpolce ale jezdilo více pivovarů, jelikož partnerem slavností byl Český svaz malých nezávislých pivovarů. To se změnilo v roce 2000, kdy se pivní slavnosti postupně stávaly hudebními slavnostmi a později festivalem.

Od roku 2009 nese tato akce název Bernard Fest. Organizaci a financování plně převzal humpolecký Rodinný pivovar Bernard. Letos má festival na devadesát partnerů, mezi které patří i město Humpolec.

„V minulosti byl bohatý i doprovodný program. Jezdilo se na motorce, kole, byly tu také skákací boty. V posledních letech jdeme stále více cestou hudebního festivalu, více prostředků tak směřujeme do hudebního programu. Stále ale zůstávají velice oblíbené pivní soutěže," uvedl Zdeněk Mikulášek, tiskový mluvčí Rodinného pivovaru Bernard.

Letos poprvé v jiném termínu

Největší letošní novinkou v rámci Bernard Festu je určitě změna termínu. „Zkusili jsme Bernard Fest přesunout ze srpna už na konec června, kdy lidé ještě nejezdí tolik na dovolené a studenti ještě chodí do školy. Zatím jsme se setkali hlavně s pozitivními ohlasy," říká Mikulášek.

Zajistit dobrý hudební program Bernard Festu není podle Zdeňka Mikuláška nic jednoduchého. Jakmile skončí aktuální festival, začíná se plánovat další ročník. A ani včasné jednání není zárukou úspěchu.  Hodně záleží také na počasí. Letos nově měli Humpolečtí šanci ovlivnit hudebním program. Pivovar rozdal kolem šesti tisíc letáků s anketou o nejžádanější kapelu nebo interpreta.

„Oblíbené jsou především Tři sestry, které v Humpolci už vystupovaly a dokázaly tu fantasticky zaplnit náměstí. Určitě skvělí budou Olympici, Mandrage, hodně fanoušků se těší na Tomáše Kluse. Obyvatelé Humpolce si velice oblíbili skupinu Kyvadlo, která na Horním náměstí vystoupí již podesáté," vysvětluje mluvčí pivovaru Bernard Zdeněk Mikulášek.

K narozeninám by si Bernard Fest přál získat pro své budoucí ročníky také kultovní kapely ze zahraničí.
„Míváme tu slovenské interprety, letos se nám dokonce podařilo získat německé Die Happy s Martou Jandovou, ale do budoucna bychom rádi přivítali více zahraničních hostů," prozradil Zdeněk Mikulášek.

Aneta Slavíková

Řidiči pozor

Řidiči projíždějící Humpolcem v době konání Bernard Festu musejí počítat s několika uzavírkami.  „Jako již tradičně bude  od pátku až do neděle uzavřeno celé Horní náměstí, tím zároveň i komunikace směrem na Dolní náměstí a opačně, dále ulice Příčná a částečně bude omezen provoz parkoviště vedle Děkanského úřadu, které je přístupné z Horního náměstí," uvedl tajemník Městského úřadu v Humpolci Jiří Fiala. ⋌(duf)