Lezecké centrum Wall street Tendon vsadilo mimo jiné na odbornou přípravu mládeže, s nástupem nového školního roku se adepti tohoto odvětví z řad dětí do centra doslova hrnuli.

I proto vedení centra po necelých dvou měsících přípravy zorganizovalo v sobotu 19. října první závody pro děti, které chodí do kroužků. „Chtěli jsme, aby děti ukázaly, co se za první týdny v kroužcích naučily. A protože je soutěžit baví, tak jsme vyhlásili tyto závody," poznamenala Dana Kotlíková, spolumajitelka centra a trenérka lezení na stěně.

Nejrozsáhlejší lezecké centrum v regionu, jímž jihlavský Wall street Tendon zřejmě je, bylo otevřeno loni 10. listopadu. Vzniklo v areálu starého Motorpalu na jihlavském předměstí Staré Hory a vedle dětí přilákalo i dospělé, kteří fandí lezení po speciálních umělých stěnách.

V sobotu byly ovšem v centru pozornosti děti. Sedmiletá Barbora Bernardová ze Štoků patřila navzdory věku mezi zkušenější lezce. „Chodím sem druhým rokem, začínala jsem už před prázdninami," povídala školačka a prozradila na sebe, že ji před vstupem do jihlavského lezeckého centra lákalo třeba lezení na stromy. „O prázdninách jsem vylezla na Hrubou skálu u Jičína, baví mě to a závody jsou pěkné," dodávala.

Michaela Hosová doprovázela v sobotu do lezeckého centra desetiletého syna Jakuba. „Začal sem chodit po prázdninách a už teď říká, že ho lezení baví víc než fotbal, kterému se taky věnuje. Je to sice záliba náročná, ale myslím si, že i docela bezpečná. A než aby děti lezly někde po stromech, tak je lepší, když mají takovouto možnost," říkala Michaela Hosová.

V sobotu stěnu v lezeckém centru zdolávalo bezmála pět desítek dětí. Nejmladší z nich, Vítek Vlasák, zůstal osamocený v kategorii čtyř a pětiletých dětí. Až v kategorii od jedenácti do patnácti let závodili kluci a děvčata odděleně. „Výborní byli všichni, co přišli, i když závody samozřejmě vyšly některým lépe," komentovala sobotní soutěžení Dana Kotlíková.

Výsledková listina – účastníci finále:
kategorie 4 - 5 let: Vítek Vlasák
kategorie 6 - 7 let: Tobiáš Novák, Alžběta Brzáková, Barbora Bernardová, Ema Kleindienstová, Leontýna Trněná, Tereza Votavová, Jakub Váňa, Matěj Mikší
kategorie 8 - 10 let: Jolana Svobodová, Ondřej Váha, Dan Vopálenský, Anita Fousková, Natálie Dvořáková, Milan Votava, Ondřej Bulva, Ema Nováková
kategorie 11 - 15 dívky: Karolína Vopálenská, Jorika Kejnovská, Barbora Toufarová, Eliška Kvasničková, Lucie Kantorová, Kristýna Pelánová, Agáta Sedláková
kategorie 11 - 15 kluci: Zdeněk Munduch, Oliver Moravec, Lukáš Procházka, Jan Neuwirth, Ondřej Stengl, David Mikší