VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Lidé park využívají, jeho nová podoba je však moc nezajímá

Humpolec – I přes pravidelné letní využití a četnou návštěvnost parku Stromovka v Humpolci se našlo jen velmi málo zájemců, kteří vyjádřili ohledně jeho budoucí přeměny názor.

21.10.2016
SDÍLEJ:

Stromy. Ilustrační foto.Foto: Kateřina Chourová

Veřejného projednání ohledně renovace parku se zúčastnily přibližně tři desítky lidí. Anketní lístky na náměty pak využilo jen patnáct občanů.

Malý počet přispěvatelů dal ale prostor klidné a příjemné diskusi. „Nestalo se, že by lidé byli ohledně změn v parku rozzlobení. Veřejné projednání se neslo v klidném duchu a probíhalo formou debaty," řekla 
k setkání představitelů města a občanů zapisovatelka městského úřadu Zdeňka Augustová.

Vznesená nebyla ani žádná stížnost ohledně návrhu. „Nikdo nevyjádřil rezolutní odmítnutí žádného prvku návrhu. Vše bylo vyjádřeno formou doporučení a námětů, co do parku umístit či neumístit," popsala diskusi Augustová.

Podnětů se sešlo málo, opakovaně se však objevil návrh na zahrnutí vodního prvku. „Dva nebo tři lidé vyjádřili myšlenku ohled-
ně výstavby kašny, vodotrysku nebo fontány," vysvětlila pracovnice úřa
du.

Podle zápisu z jednání, který se týká vyhodnocení připomínek obyvatel a je umístěn na webových stránkách úřadu, se s vodními elementy tohoto typu v parku nepočítá. S čím se však naopak počítá je vybudování pítka v blízkosti dětského hřiště.

Velkou novinkou v parku bude zákaz vstupu se psy. „V parku se bude nacházet dětské hřiště. Zákazem pobytu psů chceme předejít případným incidentům, ke kterým by mohlo dojít," objasnila Augustová.

To však není jediný důvod, který vedl k tomuto kroku. „Zároveň se chceme vyvarovat možnému znečištění, které by mohlo 
s volným pohybem psů vzniknout," argumentovala Augustová s tím, že pobytová louka, která svádí
k venčení, je určená hlavně pro relaxaci a posezení lidí.

Pro majitele čtyřnohých mazlíčků tak architekti zakomponovali do plánu zákoutí pro umístění psů, který nazvali úvaziště a bude umístěné na okraji parku.

Místo pro psy je však pro ty návštěvníky parku, kteří mají v plánu pouze krátkou návštěvu. „Úvaziště je určené k dočasnému odložení psa, například pro maminky, které chtějí s dětmi jen na malou chvíli na hřiště. Rozhodně nemá sloužit návštěvníkům, kteří chtějí v parku strávit celé odpoledne," varovala Zdeňka Augustová.

Modernizací prošlo a i nadále bude procházet stromoví parku. „Kácet jsme nechali pouze stromy staré a nemocné, které hrozily svým pádem a dalším nebezpečím. Stávající zdravé stromy budou nadále udržovány a dojde i k vysazení nových stromků," ujistila zapisovatelka.

Nová podoba parku Stromovka dále nepočítá s prostorem před objekty Mototechna a Domov v ulici Jana Zábrany, které nyní slouží jako parkoviště. „Nová parkovací místa vzniknou v Kamarytově ulici, kde dosavadní podélné parkování nahradíme kolmým a vznikne tak více parkovacích míst," vysvětlil místostarosta Humpolce Květoslav Namyslo s tím, že parkovat budou moci řidiči také podélně po celé délce parku v ulici Jana Zábrany.

Moderního kabátu by se měla dočkat také autobusová zastávka v ulici Kamarytova. „Zastávku nebudeme nikam přesouvat. Bude stále na stejném místě, jen dojde k její obnově," uklidnil místostarosta.

Některé připomínky a náměty získané od aktivních občanů, jako například umístění hodin nebo zajištění veřejného wi-fi připojení, budou do projektu zpětně zapracovány. Jiné nejsou z technických nebo praktických důvodů realizovatelné.

Podněty, které byly do projektu nově zahrnuty, průběh renovace nijak výrazně neovlivní. „Jednalo se o připomínky drobného charakteru, které revitalizaci parku nezpomalí. Na projekt navíc v současné době nespěcháme," ukončil místostarosta Humpolce.
Předpokladem města je, že stavební povolení získají příští rok. S realizací se pak počítá v roce 2018.

Zápis obsahující veškeré náměty a následná ustanovení je k dispozici na webu městského úřadu.

Autor: Klára Šafusová

21.10.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustracni foto

Řídila auto pod vlivem drog

Ilustrační foto

Z vozidla zmizely autobaterie

Cizinci byli za vloupání už odsouzeni

Havlíčkův Brod – Pět cizích státních příslušníků se pokusilo v Havlíčkově Brodě začátkem minulého týdne odcizit dvě zaparkovaná osobní vozidla, Škodu Favorit a Škoda Felicia. Všichni již ve čtvrtek stanuli před okresním soudem v Havlíčkově Brodě a za své jednání už byli odsouzeni.

Vyhřívaná podložka usnadní nejmenším start do života

Havlíčkův Brod - Dětské oddělení dostalo při příležitosti Dne otevřených dveří přestavěné a zrekonstruované stanice intermediární péče o novorozence dar od Českých drah.

Škola v Golčově Jeníkově je cool

Golčův Jeníkov – Základní škola v Golčově Jeníkově se přihlásila do soutěže s názvem Hlasujte pro naši školu. Naše škola je cool.

Podívejte se na miminka z brodské porodnice a hlasujte v anketě

Havlíčkův Brod - V havlíčkobrodské porodnici přišla na svět další krásná miminka.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení