Ti, kteří chtějí svůj volný čas trávit aktivně, se tedy obracejí na uzavřené sportovní areály. Vysoké návštěvnosti se letos podle vedoucího sportovního areálu Aleše Pokorného těší hlavně pelhřimovský bazén. Veřejnosti je přístupný kromě stanovených hodin ve všedních dnech také o víkendech, v sobotu od jedné odpolední do osmé večerní a v neděli už od deseti hodin dopoledne do osmi večer.
Program naleznou i maminky s dětmi

Areál ale neláká jen aktivní plavce, jeho služby oceňují 
i maminky s malými dětmi. V dětském bazénku jsou totiž pro malé děti připraveny plavecké pomůcky a v brouzdališti pak voda o teplotě třicet stupňů. Každý týden je v pelhřimovském bazénu vyhrazen speciální čas pro invalidy a lidi nad padesát let. Odpočinku si zájemci dopřejí také v relaxační části, která nabízí dvě vířivky dohromady pro osmnáct osob a masážní trysky.

„V zimě si nejradši zalyžuji, i když třeba jen na Křemešníku, ale když není sníh, chodím si zaběhat na pásy do posilovny nebo právě do bazénu. Jako student, který je přes týden mimo město, využívám dlouhé otevírací doby 
o víkendu," řekl Jan Nehyba 
z Pelhřimova.
Vysoké návštěvnosti se těší i pelhřimovské beachvolejbalové centrum Beachwell.

Kryoterapie je populární i v zimě

Areál sice zažívá teprve svou první zimu a nemůže tedy porovnat s minulým zimním obdobím, ale podle slov jeho spolumajitelky Zuzany Kozlerové si lidé do Beachwellu hledají cestu stále častěji. „Návštěvnost se pořád stupňuje. Hlavně co se týká sauny, ale obsazené je i hřiště, které si každý může zamluvit prostřednictvím našich webových stránek," prozradila Kozlerová.

I tento areál nabízí program pro maminky, především pro ty na mateřské dovolené. „Každý čtvrtek u nás probíhá dopolední kruhový trénink v písku. Maminky s dětmi, 
a nejen ony, si své ratolesti mohou přivést s sebou a u nás se o ně postará paní, která má velké zkušenosti s péčí o děti," ujistila Kozlerová.

A že je zima opravdu mírná, dokazuje i stále narůstající zájem o mrazivou kryoterapii. Ta sice neslouží k zchlazení organismu, ale je založená na krátkých pobytech v kryokomoře v teplotě od minus sto deseti stupňů do minus sto třiceti stupňů. Kúra pomáhá především na bolesti zad, kloubů nebo akné a astma, ale i na migrény nebo stres a deprese.Mezi návštěvníky je často vyhledávaným hitem od doby, kdy bylo centrum vystavěno, tedy od loňského léta. Zkrátka nepřijdou ani tenisté a hráči squashe.

„Máme otevřeno od devíti ráno do deseti večer. V hale je jeden tenisový kurt a dva squashové. Bývají obsazené téměř pořád," uvedla provozovatelka Sportovní haly Humpolec Alena Pavelcová. Hala nabízí také permanentky nebo slevy pro dlouholeté zákazníky, kteří areál navštěvují pravidelně. Podle Pavelcové ale sportovní hala staví spíše na nízkých cenách než na slevách, takže si vstupy mohou dovolit i studenti.

Karolína Hovorková