VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Místo písmen jsou na jízdních řádech pouze nečitelné znaky

Žďár nad Sázavou – Poněkud kuriózní jízdní řády jsou umístěny na zastávkách městské hromadné dopravy ve Žďáře nad Sázavou. Doplňující informace na nich uvedené jsou zcela nečitelné.

17.1.2017
SDÍLEJ:

Zastávka městské hromadné dopravyFoto: Deník/Helena Zelená Křížová

„Namísto normálních písmen jsou tam jakési zajímavé znaky, vůbec to nejde přečíst. Je to příšerné, takový jízdní řád je naprosto k ničemu. Měl by lidi informovat, namísto toho je dokonale mate," rozčiloval se Vratislav Teplý ze Žďáru nad Sázavou.

Nedostatečně informováni jsou zejména vozíčkáři a stejně tak se cestující z jízdního řádu nedozvědí, kterou že zastávku označené spoje neobsluhují.

Firma Zdar, která žďárskou městskou dopravu zajišťuje, si je pochybení vědoma a chystá nápravu. „O chybě už víme, vznikla nedopatřením. Všem uživatelům městské hromadné dopravy ve Žďáře nad Sázavou se moc omlouváme a jízdní řády po celém městě přelepíme," sdělila odborná dopravní referentka firmy Zdar Jaroslava Zichová.

Na nápravu v podobě nových jízdních řádů si ale cestující budou muset ještě nějaký čas počkat. Pracovníkům dopravní firmy brání v nahrazení chybných jízdních řádů novými mrazivé počasí. „Jakmile nám to klimatické podmínky dovolí, ihned jízdní řády přelepíme. Zatím se k nim ale nemůžeme dostat, jsou umístěny pod ochranným sklem a šroubky v mraze nelze povolit," vysvětlila Jaroslava Zichová.

Chybička se vloudila pouze do informací o pohybu autobusů městské hromadné dopravy ve Žďáře nad Sázavou, jízdní řády meziměstských linek jsou podle slov zaměstnankyně Zdaru v pořádku. „Týká se to pouze těchto spojů, ostatní jízdní řády jsou čitelné a bez chyb," potvrdila Jaroslava Zichová.

Autor: Helena Zelená Křížová

17.1.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Krajský úřad dohlížel na klidné volby

Volební komise v Přibyslavi.

Přibyslav: Voliči jsou vzorní

Co si zvolíme, to budeme mít, říká nejslavnější český vězeň

Havlíčkův Brod – Pane Kajínku, mohu se s vámi vyfotografovat? Jak se z vězně stane celebrita? V roli spisovatele se představil na 27. Podzimním knižním veletrhu nejslavnější český vězeň Jiří Kajínek.

Monarchista: Velké změny nečekám, volby jsou hra pro lid

Pohleď – „Nevěřím, že volby přinesou výrazné změny,“ konstatoval starosta obce Pohleď na Havlíčkobrodsku, Jindřich Holub. Ten se nijak netají sympatiemi k bývalému Rakousku-Uhersku, je přesvědčeným monarchistou a zastáncem strany Koruna česká, monarchistické strany Čech, Moravy a Slezska.

Za seniory s urnou. Paní Marie nevynechala jediné volby

Havlíčkův Brod – Více než hodinu ukázněně čekali v první den voleb před večeří na příchod volební komise obyvatelé Domova pro seniory Havlíčkův Brod v ulici Husova.

Spisovatelka Petra Braunová: Nevolím, není koho

Havlíčkobrodsko – Volební maraton odstartoval v pátek s úderem druhé hodiny odpoledne. K urnám se vydali optimisté i pesimisté, prvovoliči i senioři. Našli se ale i tací, kteří se rozhodli voleb neúčastnit a dát, dle svých slov, přednost něčemu užitečnějšímu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení