Škodu policisté vyčíslil na necelé dva tisíce korun. Zloděj byl již v minulosti za krádeže odsouzen, naposledy vloni v listopadu.

V sobotu muž ukradl zboží ve třech různých obchodech na Masarykově náměstí a na Hradební ulici v Jihlavě. Nejprve se pokusil utéct se dvěma kusy salámu a energetickým nápojem.

„Zboží schoval pod bundu a prošel přes turniket prodejny, který si násilím rozevřel. Poté začal z obchodu utíkat, cestou srazil pracovníka prodejny, který se před něj postavil. Oba spadli na zem a poté mladého zloděje zastavil další zaměstnanec," informovala o případu policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Po jedné hodině odpoledne zloděj kradl v obchodě na Hradební ulici. Vzal odtud sušenku, kávu a pečivo. Přes pokladnu prošel, aniž by za zboží zaplatil. Poté byl opět zastaven pracovníkem prodejny. „Třetí krádeže se muž dopustil ve stejný den po sedmé hodině večer. V prodejně obchodního centra ukradl rukavice a šperky v hodnotě necelých 500 korun," doplnila další informace Kroutilová.

V neděli byl muž přistižen při krádeži v obchodním domě na ulici Na Dolech, kde odcizil uzeniny, sýry, cukrovinky a maso. „Část zboží si uložil do batohu, část pod oblečení. Zastavil ho až pracovník ostrahy, pachatel musel odcizené zboží vydat," popsala poslední krádež Kroutilová.

ZUZANA MUSILOVÁ