„Peníze uloupil v prodejně, na prodavačku přitom mířil střelnou zbraní. Krátce po loupežném přepadení ho zadržela policejní zásahová jednotka. Mladík ještě nebyl soudně trestán, policisté ho vyšetřují na svobodě," popsala policejní mluvčí Monika Pátková.

Loupež se stala v sobotu kolem půl sedmé ráno v Žirovnici na Pelhřimovsku. Muž maskovaný tmavou čepicí s otvory na oči, tmavým šátkem přes ústa a tmavými brýlemi vstoupil do prodejny. V ruce držel pistoli, kterou namířil na prodavačku, a požadoval vydání peněz. „Na zdůraznění svých požadavků před ženou vložil do zbraně zásobník a pistoli natáhl. Poté se nahnul přes pult, otevřel pokladnu, ze které vzal pět set korun, a z prodejny utekl," uvedla mluvčí. Po třinácté hodině byl muž zadržen ve svém bytě.

Kriminalisté při vyšetřování zjistili, že zbraň, kterou mladík mířil na prodavačku, je pouze maketou pistole. Zadržený mladý muž se ke svému jednání kriminalistům přiznal. Za spáchaný trestný čin mu v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody na dva roky až deset let.