Policisté Krajského ředitelství policie kraje Vysočina nemuseli v pátek 6. února v průběhu závodů Světového poháru v biatlonu v Novém Městě na Moravě řešit žádné narušení veřejného pořádku. Až v noci přehnala oslavu stříbrné štafety skupinka fanoušků.

"Skupina podnapilých osob obtěžovala ve Vysočina Areně další návštěvníky areálu. Policisté zajistili čtyři muže pod vlivem alkoholu a převezli je na protialkoholní záchytnou stanici do Jihlavy,"  sdělil policista Martin Dušek s tím, že k dalšímu narušení veřejného pořádku v průběhu noci z pátku na sobotu nedošlo.

Policisté dohlíželi v pátek jak na veřejný pořádek, tak i na dopravu. Policejní hlídky řídily dopravu při příjezdu i odjezdu návštěvníků sportovní akce, kterých do Vysočina Arény přijelo 32 tisíc. "Na záchytných parkovištích v okolí Nového Města na Moravě a Vysočina Arény nakonec parkovalo na 4 tisíce vozidel. Díky vysokému počtu vozidel se na příjezdových komunikacích do Nového Města na Moravě tvořily již od jedné hodiny odpolední kolony pomalu jedoucích vozidel, které policisté směřovali na záchytná parkoviště," uvedl Martin Dušek.

Stejná situace nastala po ukončení biatlonových závodů, kdy se návštěvníci přibližně od sedmé hodiny večerní začali rozjíždět domů. "I přes jejich vysoký počet byl však provoz plynulý a kolem deváté hodiny večerní byla již situace v silničním provozu klidná," uvedl policista.

Při příjezdu ani odjezdu návštěvníků nemuseli policisté šetřit žádnou dopravní nehodu. Policisté řešili pouze poškození několika vozidel, ke kterému došlo na jednom ze záchytných parkovišť. "Zaparkovaný vůz značky Toyota se zde samovolně rozjel a narazil do dalších dvou zaparkovaných vozidel, z nichž jedno vlivem nárazu poškodilo ještě stojící dodávku. Policisté celou událost zadokumentovali a věc dále šetří. Škodu na poškozených vozidlech odhadli na přibližně 30 tisíc korun," uvedl Martin Dušek.