V uplynulém třináctém kalendářním týdnu přibyly dva nové závažné případy, v obou se jednalo o pacienty, kteří měli další závažná chronická onemocnění nebo disponovali rizikovými faktory. „Závažný průběh onemocnění s nutnou hospitalizací jsme registrovali v Jihlavě u muže, ročník 1950, a v Havlíčkově Brodě u muže, ročník 1981,“ doplnila informace ředitelka protiepidemického odboru na Krajské hygienické stanici Kraje Vysočina Alena Dvořáková.

Nový případ úmrtí na chřipku ale za minulý týden hlášen nebyl, v současné sezoně zabila nemoc na Vysočině osm lidí.

Objevily se ale nové případy onemocnění pravou chřipkou, které nevyžadovaly hospitalizaci. Stagnovala plošná nemocnost, na konci uplynulého týdne bylo na Vysočině 812 akutních respiračních onemocnění v přepočtu na sto tisíc obyvatel, což je o necelé jedno procento více než ve dvanáctém týdnu.

V rámci celé České republiky bylo po mezitýdenním poklesu nemocnosti o dvě procenta na konci března 923 akutních respiračních onemocnění na sto tisíc obyvatel.

V letošním roce chřipková epidemie na Vysočině dosáhla vrcholu v šestém kalendářním týdnu, kdy bylo v kraji 1732 akutních respiračních onemocnění na sto tisíc obyvatel. Ve stejném týdnu letos vrcholila i celorepubliková epidemie, a to při 1757 nemocných.