Když stojí na semaforech na červené jako první a blikne mu zelená, radši ještě chvíli čeká.
„To proto, aby mě někdo nesmetl. Už kolikrát se mi stalo, že jsem do křižovatky po bliknutí zelené vjel a jen těsně jsem se míjel s auty, co už zaručeně musela mít červenou, je to jak ve filmu Rychle a zběsile," popsal své zkušenosti Havelka. Podle něj je nebezpečná situace daná tím, že zde jednak nejsou kamery, ale také tím, že se tu tvoří dlouhé kolony. „Když tam v době, kdy nejvíce lidí jezdí z práce a do práce čekáte třeba tři i čtyři červené, protože občas to stojí už od Tesca, prostě na to někteří radši šlápnou, než aby čekali na pátou červenou. Ta půlminuta ale za život nestojí," dodal řidič ve středním věku.

Nebezpečných situací na této frekventované křižovatce by ale mělo být v novém roce o něco méně. Jihlavská radnice plánuje, že na přelomu ledna a února začne na křižovatce fungovat nová past na řidiče, tedy kamery. Kamerový systém bude ve vysoké kvalitě, takže budou vznikat fotografie a videa jako důkaz.
„Já tudy jezdím denně a jízda na červenou je tam opravdu na denním pořádku. Vzniká tam mnoho kolizí a jen duchapřítomností některých řidičů se tam nestala nějaká vážnější nehoda. Ale je to je otázka času, kdy by k tomu došlo. Průjezd aut je tu obrovský a jízda na červenou řidičům zatím prochází," vyjádřil se náměstek jihlavského primátora Jaroslav Vymazal.

Celý systém bude spravovat stejně jako na křižovatce u jihlavského autobusového nádraží na Jiráskově a Fritzově ulici přímo odbor dopravy jihlavského magistrátu. Podle Vymazala křižovatkou u autobusového nádraží za tento rok projelo kolem tisícovky aut na červenou, 
u křižovatky u City Parku je toto číslo podobné.
Někteří řidiči však kritizují, že kamerový systém u City Parku měl být nainstalovaný už dávno. „Nevím, na co se čeká, je jasné, že k nebezpečným situacím tak dochází každý den, a kamery alespoň povedou k tomu, že si někteří řidiči začnou dávat pozor," poznamenal řidič Kamil Svoboda z Jihlavy.

Jihlavská radnice s umístěním kamer na křižovatce Hradební a Znojemská počítala už v říjnu, projekt za milion korun se ale zpozdil.
„Má to vazbu na nový systém IT, který zavádíme na magistrátu. Je to rozsáhlý operační projekt za několik desítek milionů, vše se mění a nastavují se všechny aplikace, včetně této. Jinak kamery už jsou na křižovatce nainstalované, jen je třeba to projít, aby to bylo kompatibilní," vysvětlil náměstek pro dopravu Jaroslav Vymazal.
Pokud se řidič dopustí na této křižovatce přestupku, může od jihlavského magistrátu čekat pokutu minimálně dva a půl tisíce korun, policisté udělují pokutu do dvou tisíc korun.

Křižovatku řídí takzvané chytré semafory, které zajišťují plynulejší průjezd vozidel trolejbusů a autobusů jihlavské městské hromadné dopravy.