Řidiči si stěžují na obtížně sjízdné vozovky kupříkladu u Štoků a mezi Radňovicemi a Mělkovicemi na Žďársku. Sypače se solí zatím jezdí hlavně na hlavních tazích. 

„Klimatické podmínky se dnes výrazně zhoršily, řidiči by měli jezdit opatrně," upozornila mluvčí policie Dana Čírtková. Po ránu vyjížděli policisté ke třem dopravním nehodám, které se obešly bez vážnějších zranění. Mezi Větrným Jeníkovem a Humpolcem skončila dvě auta v silničním příkopu, v koloně tam stojí kamiony i autobus. Podle mluvčí přibývají telefonáty od řidičů, kteří si stěžují na špatnou sjízdnost.

Silný vítr, který v pondělí na Vysočině lámal stromy a poškodil několik střech, se v noci na dnešek zmírnil. V pondělí měli hasiči v tomto kraji kvůli počasí přes 60 výjezdů. V noci pak už odstraňovali jen dva vyvrácené stromy. „Aktuálně nemáme v kraji hlášené žádné další popadané stromy," uvedla dnes mluvčí hasičů Petra Musilová.

Podle meteorologů by sněžení mělo na Vysočině během dne přecházet v déšť. Teploty odpoledne vystoupí osm až 12 stupňů nad nulu. Večer a v noci na středu se budou přeháňky vyskytovat jen místy, v polohách nad 600 metrů budou opět sněhové. Foukat bude čerstvý až silný vítr s nárazy dosahujícími k 90 kilometrům v hodině.