Dobrovolníci nosili své starší, ale stále pěkné, kousky do pondělí 25. listopadu. „My jsme věci roztřídili, připravili a v termínu 29. a 30. listopadu je vystavíme v prostorách EA Business hotelu Jihlava, kam si darované parádní kousky oblečení a doplňků mohou zájemci přijít prohlédnout a koupit,“ přiblížila a poděkovala za podporu jedna z organizátorek v pořadí druhého ročníku Charitativního bazaru MOCI Pomoci Helena Dvořáková

Navíc po loňském úspěchu bude i letos pro všechny návštěvníky připravené občerstvení a příjemné posezení u kávy, čaje nebo svařáku.

Den pro dětskou knihu pořádá knihovna v Brodě už 13 let.
Lichožrouti zvou do knihovny

Letos se tým MOCI Pomoci rozhodl podpořit hospicovou péči. „V Česku chybí desítky mobilních hospiců, které by pečovaly o klienty v jejich přirozeném prostředí, tedy doma. Velký problém představuje oblast financování, neexistují plně systémové dotace a na většinu úkonů jednotlivá zařízení získávají peníze pomoci fundraisingu,“ vysvětlila, proč se tak rozhodli, další organizátorka akce Eva Tomanová.

Proto výtěžek z bazaru poputuje obecně prospěšné společnosti Sdílení, která funguje v Telči a je komplexním průvodcem na cestě stářím a nemocemi. „Pomáháme starým nebo vážně nemocným lidem radou, podporou, zdravotními a sociálními službami zůstat doma až do konce v sepětí s rodinou,“ doplnila ředitelka organizace Michaela Čeřovská.