Platí to i letos, klub je navíc v ostré názorové výměně se svým největším donátorem, kterým je město. Pohoda tedy v kabině Ledních medvědů nepanuje, navzdory kvalitním výsledkům i výkonům v přípravných zápasech.

„My ani tu kabinu momentálně nemáme. Áčko se o ni dělí s dětmi, na dvacet lavic připadá nějakých osmatřicet hráčů. Řešíme potíže spojené s návštěvním a provozním řádem zimního stadionu, kupováním si reklamní plochy na mantinelech, jsme nuceni začít soutěž blokem zápasů na stadionech soupeřů. To vše ovlivňuje atmosféru uvnitř týmu, nelze si nemysle, že se problémy vedení nedotýkají hráčů," uvedl manažer klubu Aleš Kučera a cílům pro sezonu dodává: „Chceme se udržet a hrát takový hokej, jaký by těšil diváky."

Meloun zatím není

Provizorium v klubu panuje ve všech směrech. Platí to i o trenérském postu. Ten měl obsadit Martin Meloun, ale tým zatím nepřevzal. Vedou ho společnými silami Aleš Kučera a nejzkušenější z hráčů Jiří Kubát.
„O situaci Martina jsme věděli. Věděli jsme, že se musí teď v letních měsících věnovat práci, dokončit zakázku, na kterou dostal dotaci. Rozhodli jsme se na něj počkat. V situaci, v jaké jsme, je tento problém jeden z těch menších," domnívá se Kučera.

Pelhřimov přesto nemá vůbec špatný tým. Jeho síla spočívá v útoku. Kopic, Bezděk, bratři Hadravové, či veterán Jiří Kubát jsou hráči na třetí nejvyšší soutěž nadstandardní. „V útoku je nezpochybnitelná síla. Platilo to v letech předešlých, je tomu i letos. Parta hráčů se formuje už delší dobu a jsou v ní hokejisté, kteří se přes větší kluby vrátili zpět domů, do prostředí, ze kterého vyšli," připomenul manažer.

Už horší situace je na postech obránců, Lední medvědi si budou muset pomáhat střídavými starty z Třebíče a Jihlavy. Nečekané zemětřesení nastalo na brankářském postu. Loňská jednička a odchovanec klubu Čekal bude v úvodu sezony chybět. „Vyrazil na trenérskou stáž do Ameriky. Kdyby mu to vyšlo v období mimo sezony, byli bychom raději, ale nedá se nic dělat. Věříme, že ho to obohatí," uvedl Kučera.

Na hostování je tak v Pelhřimově Černý, který loni chytal II. ligu v Řisutech. Ve dvou zápasech v přípravě zkusil pelhřimovský dres talentovaný Svoboda z Třebíče. „Jevil se velmi dobře, proto začne na pozici jedničky," prohlásil ke druhému jmenovanému manažer Ledních medvědů.