Vystoupí totiž jednoznačně největší hvězda letošního ročníku festivalu, a to skupina Kabát. Kdo chce tedy svoji oblíbenou kapelou stihnout včas, měl by do areálu festivalu zavítat co nejdříve.

Pořadatelé totiž letos o něco zpřísnili kontroly u vstupů. Pásky už nepůjdou tak lehce nasadit, a tím pádem ani sundat tak, jako v minulých ročnících.

„U vstupu každému návštěvníkovi dáme náramek, který bude secvaknut kovovou sponou za pomocí kleští. Předcházíme tak tomu, aby šly náramky stahovat a předávat ze člověka na člověka a jsou také nefalšovatelné," vyjádřila se tisková mluvčí Vysočina festu Monika Freibergová.

Další novinkou, které pořadatelé pro tento ročník používají, jsou kamery u vstupů. „Neskenujeme návštěvníkům obličeje tak, jak se mylně šíří. Kamery tu máme kvůli tomu, aby hlídaly kapacitu areálu. Počítají nám příchozí a odchozí lidi tak, abychom měli přehled, kolik jich v areálu je. Maximální kapacita areálu je deset tisíc lidí," spočítala mluvčí. A právě s tímto maximálním počtem návštěvníků počítají pořadatelé právě v pátek, kdy vystoupí Kabáti.

Kvůli vyprodanému festivalu se také pořadatelé rozhodli, že pokladny festivalu se každý den otevírají už ve dvanáct hodin, i když samotný program začíná až odpoledne. „Návštěvníci si tak mohou chodit pro pásky dřív, aby se vyhnuli těm největším frontám, které bezpochyby před kapelou Kabát nastanou. Neradi bychom, aby propásli začátek, takže proto jim nabízíme i tuto možnost, nechat se v klidu odbavit už dříve," informovala Monika Freibergová.

Co se týče parkování, žádné speciální vyhrazené prostory pro návštěvníky festivalu nejsou. „Parkoviště jsme řešili pouze pro VIP hosty. Jinak to není podchycené, takže kdo dřív přijde, ten si bude moci zaparkovat blíže festivalu. Navigační cedule na parkoviště v okolí festivalu máme umístěné po celém městě," vyjádřila se mluvčí.

Na Vysočina fest se do Jihlavy dnes chystá rodina Hotařových z Havlíčkova Brodu. „Jedeme dvě auta, ještě spolu s našimi známými. Jak jsme se dozvěděli, že budou hrát Kabáti, neváhala jsem ani minutu. Máme jen jednodenní vstupenky, ale i tak budeme přespávat ve stanovém městečku, protože Kabáti hrají až pozdě. Do areálu se chystáme hned jak ho otevřou, abychom si tam užili celý den. Jen doufáme, že to pořadatelé nepřehnali s kapacitou," řekla ve čtvrtek Alena Hotařová, která koupila vstupenky celé rodině jako překvapení.
Kdo nemá koupené vstupenky na páteční, ani na sobotní program, na festival už se nedostane. Na tyto dva dny totiž Vysočina fest hlásí vyprodáno. Na místě byly vstupenky k dispozici pouze na čtvrtek, kdy nabídka kapel pro návštěvníky nebyla zřejmě tolik lákavá.

Další novinkou festivalu je také rozšíření programu o další stage, celkem jsou tedy tři. Třetí stage je umístěna do areálu dětského hřiště, kde předchozí ročníky byla chillout zóna.