Na zimním stadionu bude v pátek a sobotu probíhat festival MrkvanCore.

„Náměstí je od středy zcela uzavřeno pro vjezd vozidel. Ode pátku až do neděle budou navíc uzavřeny ještě přiléhající ulice k náměstí," popsala nutná opatření jihlavská mluvčí policie Jana Kroutilová. V ulicích lze podle ní očekávat dopravní komplikace způsobené zaparkovanými vozidly.

Centrum Polné bude možné objet po vyznačené objízdné trase. Při parkování budou moci návštěvníci využít záchytná parkoviště a parkovací kapacity dalších polenských ulic. „Policisté budou dohlížet na bezpečnost silničního provozu zejména příjezdových komunikacích do Polné, v ulicích v centru a na objízdné trase," dodala Kroutilová.

Dále policisté apelují na rodiče dětí, aby je měli pod dohledem. U těch starších zase hrozí, že budou holdovat alkoholu. Větší pozornost budou policisté věnovat také večerním hudebním produkcím.

Návštěvníci poutě se totiž mohou těšit na bohatý doprovodný program Mrkvancové poutě. V pátek a sobotu můžete zajít na hrad, kde je připravena ohňová show, ukázka řemesel a prodej výrobků, lukostřelba, organizované prohlídky hradu, projížďky na koních 
i dechovka a country kapela. Ohňová show na hradě je na programu v pátek ve 20 hodin 
a uskuteční se za příznivého počasí. Na pátek i na sobotu jsou v plánu pouťové zábavy. V pátek na letní scéně vystoupí Šatlava, China Blue a Jelen 
s Kateřinou Marií Tichou. V sobotu se můžete vypravit také za sportem – fotbalem nebo volejbalem.

Vrcholem bude nedělní vystoupení operního pěvce Petra Nekorance a orchestru Barocco Sempre Giovane v 19 hodin v chrámu Nanebevzetí Panny Marie. Řidiči musí během poutě počítat s uzavírkami a objížďkami.

ZUZANA MUSILOVÁ