Dvaadvacetiletý fotbalista v sobotu pomohl gólem k výhře 2:0 nad Brightonem a díky zaváhání soupeřů mohl s krajanem Danielem Pudilem a dalšími spoluhráči slavit už v předposledním kole druhé anglické ligy.

„Je to neskutečná euforie. Splnil se mi sen, zažívám největší úspěch svojí kariéry. Já nikdy žádný titul nevyhrál, nikdy jsem nikam nepostoupil. Teď by to ještě chtělo třešničku na dortu v podobě vítězství v soutěži," řekl Matěj Vydra v rozhovoru pro websvého agenta Ondreje Chovance.

Oslava na cestě

Hráči Watfordu měli okolo třetí hodiny své utkání již za sebou a cestou autobusem se dozvěděli o zaváhání rivalů Middlesbrough a Norwiche. „Přijížděli jsme na tréninkové centrum a chvilku před koncem Rotherham v zápase s Norwichem dal gól na 1:1. Čekali jsme netrpělivě, až to skončí. Middlesbrough prohrál na Fulhamu, a když zápasy skončily, propukla ještě v autobuse neskutečná euforie," uvedl Vydra, jenž ve Watfordu hostuje z italského Udine.

„Autobus se začal kývat ze strany na stranu, všichni začali skákat. Nádhera! Asi nikdo moc nevěřil, že by se to takhle sešlo. V tréninkovém centru se bouchlo šampaňské a všichni si to naplno užíváme. Uvidíme, jak to bude s oslavami, ale ještě nás čeká jeden ligový zápas, který chceme také zvládnout. Tak to nebudeme moc přehánět," usmíval se mladý reprezentační útočník.

Watfordu přiblížil vysněnou Premier League patnáctou brankou v sezoně, kterou v Brightonu vstřelil ve čtvrté minutě nastavení.

„Měl bych radost, i kdyby ten gól dal třeba náš brankář Gomes. Nejdůležitější je postup a to je výsledek práce celého týmu. Gól mě těší, byl hodně důležitý. Padl až v nastaveném čase z brejku a definitivně jsme tím pojistili výhru 2:0. Když vedete 1:0, nemáte nikdy nic jistého. Všem nám spadl kámen ze srdce," vracel se Vydra k poslednímu kroku, jenž vedl k vytouženému postupu mezi britskou elitu.

Postup ho těšil i kvůli výborným fanouškům. „Co se muselo dít, když se cestou domů dozvěděli výsledky ostatních zápasů, to si ani netroufám odhadnout. Všichni jsme strašně šťastní, pro tyhle chvíle se fotbal hraje. A fanoušci si za skvělou podporu během celé sezony postup zaslouží. Myslím, že my taky," pochvaluje si výborné britské fanoušky.

„Před dvěma lety nám postup těsně unikl ve finále play-off, bylo to strašné zklamání, které bych nikomu nepřál zažít. Teď se k nám štěstí přiklonilo," dodal odchovanec Jihlavy.

LUKÁŠ ZELENÝ + ČTK