„Rodiče tu bydlí už dvacet let a teď je to strašné. Vchod do stadionu je hned naproti našemu domu a aby to hokejisté neměli daleko s taškami, nacpou se nám přímo před dům, a pak není kde parkovat," vyjádřil se Patrik Pazourek, který bydlí v Tyršově ulici u stadionu.

Vedení radnice o problému s parkováním u stadionu ví. „Problém řešíme a komunikujeme. Během tohoto týdne by měly být dokončeny parkovací plochy přímo u stadionu, teď se tam nemůže jezdit, protože se plochy dláždí, během tohoto týdne by se to ale mělo změnit," řekl ve středu starosta Telče Roman Fabeš (SNKED) s tím, že na parkoviště v areálu stadionu se vejde kolem pětadvaceti aut.

Podle Patrika Pazourka se celá Tyršova ulice shodla na tom, že by bylo ideální, kdyby návštěvníci stadionu využívali jako parkoviště staré autobusové nádraží, které je od stadionu vzdálené asi sto metrů. „Je prázdné a míst na parkování je tam spousta, dobrých pět set," myslí si Pazourek. I o tomto řešení vedení Telče uvažuje. „Plocha starého autobusového nádraží bude do budoucna sloužit parkování," potvrdil starosta.

Podle města počasí nedovolilo plynule navázat na dokončení stavby i úpravu okolních ploch stadionu, ale práce jsou již v plném proudu, zhruba do poloviny dubna by měly být postupně dokončeny jednak cesty k zadní části zimního stadionu pro jeho obsluhu, a dále již zmiňované parkovací stání jak pro personál, tak 
i pro uživatele stadionu a také hlavní přístupová cesta.

Současně s těmito pracemi bude dokončena plocha pod novou fotbalovou tribunou 
a opraveny ochozy a část běžecké dráhy stadionu.

V plném proudu jsou také přípravy na rekonstrukci zmiňované ulice ulice Tyršova, ale také Mládkova a náměs
tí Hrdinů. „S obyvateli ulic 
pořádáme sezení k těmto začínajícím investičním akcím, diskutujeme, je to trošku bouřlivější, kopání a vůbec stavební práce nebudou příjemné, ale až to bude na podzim dodělané, bude to pěkné," okomentoval Fabeš.

O veřejné bruslení v Telči je ale velký zájem. Ve všední dny si na ledovou plochu přijde v průměru zabruslit kolem sto padesáti lidí, o víkendu se počet návštěvníků pohybuje mezi dvěma sty až dvěma sty padesáti. Stadion v Telči je otevřen od 7. ledna. Ledovou plochu využívají kromě veřejnosti žáci základních škol, místní hokejové týmy a v neposlední řadě i hokejová škola Hockey Talent Academy, která začala na stadionu trénovat a chystá se zde pořádat i letní kempy. Smontována je už i vnější tribuna stadionu, z níž je výhled na fotbalové hřiště vedle. Stadion je právě kvůli nedokončeným pracem v předčasném užívání.