V rozběhu bylo potřeba předvést výkon 13,61 sekundy pro semifinálový postup, což ale Svoboda nepotřeboval. Po ulitém startu uspěl s protestem a byl do boje o postup do finále dosazen. „Chtěl bych ukázat, že na to mám, i když jsem to nemohl ukázat na dráze," plánoval po emotivním středečním dopoledni v Ptačím hnízdě.

To se mu ale nepodařilo. „Nepovedené mistrovství světa," hlesl Svoboda. „Musím se na to podívat, ale na čtvrté překážce jsem dostal loket od toho Brazilce. Když jsme doběhli, tak se mi tam několikrát omlouval. Beru to, stává se to, jsou to překážky, když nepřekáží překážka, překáží soupeř vedle. Ale je to smůla," pokrčil rameny Svoboda.

Český rekordman se ale nechtěl vymlouvat. „Zkazil jsem už náběh na první překážku, kdy jsem v tom seděl. Pak jsem sundal snad všech deset překážek," mávl rukou. Za ním v první dráze zůstaly stát dva plůtky, jen jediný přešel čistě bez škobrtnutí. „Po té kolizi jsem se dostal dolů do kolen. Snažil sem se to rvát, ale nešlo to," řekl.

Od svého triumfu na halovém ME v Paříži v roce 2011 tři roky pauzíroval kvůli dramatickému zranění achillovky, ale loni se dokázal vrátit senzačním pátým místem na ME v Curychu. Svoboda ale chtěl víc. Chtěl ale asi moc. „Hrozně moc si přeju uspět po tom návratu. V Curychu to byl zázrak, tady jsem to najednou chtěl vylepšovat," přemýšlel nahlas.