Policisté vytipovali úseky, kde auta jedou do kopce a k dispozici jsou dva jízdní pruhy v jednom směru jízdy. „Je otázka maximálně týdnů, kdy k tomu dojde,“ řekl šéf vysočinských policistů Miloš Trojánek k instalaci značek zakazujících předjíždění řidičům kamionů. Tyto značky už na některých úsecích v republice jsou, na Vysočině zatím chybí.

Mezi 74. a 167. kilometrem dálnice D1 fungují digitální tabule, kde lze zobrazit omezení dle aktuální situace. „Tímto značením spíše varujeme před nebezpečím nebo omezujeme rychlost, zákaz předjíždění kamionů se dává až při kalamitních situacích. Nyní potřebujeme, aby tam ty značky byly natrvalo,“ vysvětlil Trojánek.

Zdroj: Deník/Martin Singr

Deník se obrátil na Ředitelství sinic a dálnic České republiky s dotazem na konkrétní úseky, kde bude nově platit zákaz. „Konkrétní přehled zatím neexistuje, bude se teprve určovat finální rozsah úseků. Maximalistická varianta je, že zákaz bude téměř všude mezi Prahou a Brnem, kromě úseků s třetím stoupacím pruhem, kde bude možné předjíždět prostředním pruhem,“ uvedl mluvčí Jiří Veselý.

Celý vysočinský úsek dálnice je pak pod kamerami, proto budou mít dálniční policisté přehled, jak kamioňáci dodržují značky. „Když uvidím porušování pravidel na kameře, budu informovat hlídku, která se na dálnici pohybuje a vyrazí na místo,“ sdělil jeden z policistů a tím, že jinak je následné vymáhání pokut v případě zahraničních řidičů velmi obtížné.

Penny Market na kraji Polné je již téměř hotový, otevřít má v druhé polovině září.
Penny Market v Polné brzy otevře, po modernizaci je i Coop na druhém konci města

Jak policejní šéf popsal, když jeden kamion jede devadesát kilometrů v hodině a druhý jedenadevadesát, mohou vedle sebe jet i pět kilometrů a za nimi vznikne kolona. „A když kamiony pak na sněhu zastaví vedle sebe, a je neprůjezdná komunikace, neprojede tam ani údržba,“ konstatoval Trojánek.


Nahrává se anketa …