Štingl je obviněný ze znásilnění šestitýdenní holčičky v Brně a plánování dalších znásilnění dětí mladších deseti let po celém Česku.

Vojákem z povolání byl od roku 1988 do roku 2006. Proč odešel, řekl Deníku mluvčí Ministerstva obrany (MO) Jiří Caletka. „Služební poměr ukončil po uplynutí závazku," uvedl bez dalších podobností Jiří Caletka.

Viktor Štingl v armádě zpočátku působil v jednotkách protivzdušné obrany státu, od roku 1998 sloužil ve strukturách Vojenské policie.
Z té doby si na něj pamatuje jeho bývalý spolupracovník Lumír Němec, který u armády už také nepracuje. Do kontaktu spolu přišli v letech 2005 až 2006. Tedy těsně před odchodem Štingla do civilu.

„Byl to normální chlap. Setkávali jsme se například při ochraně delegací. To, co vyšlo najevo, mi vyrazilo dech. Pokud by se takto nějak projevoval ve službě, určitě bychom takové člověka mezi sebou netolerovali," svěřil se se svými pocity Lumír Němec.

Nabízel i tisíce

Viktor Štingl byl jako voják 
na dvou zahraničních misích. Podle informací MO se zúčastnil operací v Iráku v roce 2003 a na přelomu let 2005 a 2006 v Kosovu.

„V průběhu služby byl několikrát kázeňsky řešen za běžné přestupky," sdělil Deníku mluvčí MO Jiří Caletka.

Kriminalisté třiačtyřicetiletého Viktora Štingla, který před zatčením bydlel u Chomutova, obvinili ze šestnácti znásilnění dětí do deseti let. Dvě znásilnění jsou podle policie kvalifikována jako dokonaná, v ostatních případech jde o přípravu. Oběti vyhledával mezi sociálně slabšími rodinami na internetu 
a za sex s malými dětmi nabízel matkám i tisíce korun. Většina ale odmítla své děti 
na sex prodat.

Před zatčením Viktor Štingl pracoval jako osobní ochranka na Slovensku v bratislavském sportovním klubu. Policejní zásahová jednotka Štingla zatkla loni v březnu 
v Brně, když se vracel do Česka ze Slovenska. Kriminalisté se tehdy obávali, že by se mohl pokusit o znásilnění dalšího dítěte. Zhruba týden předtím podle policie Štingl znásilnil šestitýdenní holčičku ve svém autě v Křenové ulici v Brně. Matka, která mu dítě na sex prodala za pět set korun, mu slíbila, že mu sežene další čtyřleté dítě.

Kromě znásilnění šestitýdenní holčičky považují kriminalisté za dokonaný čin také to, když Štingl prostřednictvím internetu a webové kamery na dálku instruoval jiného muže, jak má znásilnit devítileté dítě. Štingl se měl podle policie na akt přes kameru dívat. S mužem komunikoval česky.

„Bohužel se nám zatím nepodařilo zjistit totožnost muže, který to měl udělat. Podle komunikace, kterou jsme objevili, to bereme tak, že znásilnění neznámý muž dokonal," vysvětlil Deníku Pavel Kubiš z krajské kriminálky 
v Jihlavě.