Sezonu jim ukončila až porážka 1:2 po samostatných nájezdech, z ledu však borci v bílém mohli odcházet se vztyčenou hlavou.

Úvod šestého duelu Třebíčským příliš nevyšel. Na Boleslavi bylo znát, že se jí díky výhře na domácím ledě vrátilo sebevědomí, a to potvrdila i brzkým vedoucím gólem. Ve druhé části se ale výkon domácích výrazně zlepšil, postupně převzali iniciativu a dočkali se i vyrovnávacího gólu. „Tam jsme se zvedli a Boleslavi zle zatápěli. Po vyrovnání jsme měli i další šance, ty jsme ale nevyužili," konstatoval třebíčský trenér Kamil Pokorný.

Taktický boj

I v poslední dvacetiminutovce byli bílí mírně aktivnější, branka v ní ale nepadla, stejně jako v prodloužení. „Poslední třetina a prodloužení byl taktický boj, který jsme zvládli, přestože domácí byli v tlaku," hodnotil kouč Středočechů Jiří Slabý.

Nájezdy měly tentokrát pouze jednoho úspěšného exekutora. Tím byl útočník Tomáš Nouza, který poslal Mladou Boleslav do baráže o extraligu. „Jak nám nájezdy vyšly minule, tak tentokrát nevyšly. Ale opět jsme sehráli fantastické utkání ve fantastické kulise a já za to musím všem poděkovat," uvedl Pokorný.

Horácká Slavia dostala v sérii favorizovaný tým z města škodovek do úzkých hned několikrát. Trenér Slabý ale po zápase přiznal, že lehkou sérii neočekával.

„Věděli jsme, že Třebíč odehrála kvalitní utkání, o čemž jsme se sami přesvědčili. Věděli jsme, že to nebude jednoduché, což Třebíč prokázala. Rozhodně si nemyslím, že to byl souboj obra s trpaslíkem," prohlásil. S tím ale jeho třebíčský kolega rozhodně nesouhlasil. „Když si porovnám hráčský kádr, roční rozpočet, zázemí a všechny věci okolo, tak to souboj obra s trpaslíkem byl. Myslím si, že by to měl uznat i soupeř," řekl Pokorný. „O to víc mě strašně těší, do jaké situace jsme Boleslav dostali. I dnes (v pondělí pozn. red.) po našem vyrovnání bylo vidět, že si není vůbec jistá v kramflecích, a my jsme to strašně chtěli dotáhnout do sedmého zápasu. V něm se totiž mohlo stát cokoliv," zamyslel se.

Přes viditelné zklamání byl ale na svůj tým pyšný. Většina lidí totiž třebíčskému týmu před začátkem semifinálové série příliš šancí nedávala.

„Spolu s Radkem Novákem jsme hrdí, že jsme mohli tohle mužstvo trénovat. To, co jsme předvedli jak v základní části, tak v sérii s Kadaní i v soubojích s Boleslaví zaslouží, velké absolutorium a velké poděkování všem, kteří se na třebíčském hokeji podílejí. Znovu jsme ho totiž dostali do povědomí příznivců, a za to jsem strašně rád," uvedl Pokorný.

Ten do semifinále play-off první ligy se svým týmem postoupil po dlouhých jedenácti letech. A tak nyní bude v Třebíči co slavit.

„Budeme mít závěrečnou večeři a oslavíme si to. To k tomu patří a letos to bude naprosto zasloužené. Povykládáme si tam samé parádní zážitky, protože jsme jich letos zažili strašně moc," zakončil Pokorný.