Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Pelhřimovský úřad se letos setkává s nárůstem dlužníků

Pelhřimovsko – Kolik dlužníků letos poplatek za svoz komunálního odpadu ještě nezaplatilo, úřady na Pelhřimovsku zatím nevědí.

12.5.2016
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Deník/Miroslav Fuchs

Platby od opozdilců jim totiž stále přicházejí. Větší počet dlužníků je ale momentálně oproti loňsku například v Pelhřimově. „V současné chvíli nebudeme uvádět konkrétní počet. V souhrnu se však jedná 
o několik stovek poplatníků. Mohu ale říci, že letos dlužníků mírně přibylo," prozradila Jana Kosová z finančního odboru Městského úřadu Pelhřimov.

Pelhřimovští, ale například i Humpolečtí mají každoročně povinnost poplatek zaplatit nejpozději do 30. dubna. „Vždy začátkem dubna zasíláme místním složenky na zaplacení komunálního odpadu," dodala Jana Kosová.

Neplatící hříšníky ještě navíc včas upozorní. „Dlužníkům jsme v minulých letech vždy zasílali upozornění na nedoplatek s náhradní složenkou a termínem zaplacení poplatku," popsala Kosová, jak situaci s dlužníky každoročně řeší.

Dodala také, že ale tento úkon je nad rámec jejich povinností. Pokud ani potom dlužník poplatek neuhradí, je mu vyměřeno navýšení poplatku v následujícím roce. „Letos budeme vyměřovat navýšení za loňský rok," řekla Kosová.

Již od roku 2014 činí částka poplatku za komunální odpad v Pelhřimově 
a jeho místních částech 650 korun, pro dítě do patnácti let věku, včetně toho roku, v němž dovrší uvedený věk, je cena poplatku snížená na 325 korun.
Naopak Pacovští mají se splátkou zmíněného poplatku zatím ještě čas. „Splatnost místního poplatku za komunální odpad je 
v Pacově 30. června," informovala Michaela Sůvová 
z finančního odboru Městského úřadu Pacov.

Termín splatnosti poplatku, který v Pacově už řadu let činí 500 korun, se místní navíc dozvídají z tamního zpravodaje a na elektronické i papírové úřední desce městského úřadu.

Pacovští mohou tento poplatek uhradit v hotovosti na pokladně městského úřadu, převodem, vkladem na bankovní účet nebo poštovní poukázkou. „Poplatníkům, kteří neuhradí částku do 30. června pak zasíláme v průběhu měsíce července upomínku s náhradní lhůtou splatnosti do 31. srpna," řekla Michaela Sůvová.

Pokud se ale najdou i takové černé duše či zapomnětlivci, kteří poplatek za svoz odpadu neuhradí do 
31. srpna, čeká je trest. 
„V souladu s naší obecně závaznou vyhláškou zpravidla navyšujeme na dvojnásobek, pokud nejsou známy důvody pro uplatnění vyšší nebo nižší sankce," upozornila Sůvová.

Dodala také, že podle zákona lze místní poplatky zvyšovat až na trojnásobek. Poplatky, které nejsou uhrazeny ani po zaslání platebního výměru v Pacově vymáhají prostřednictvím daňové exekuce.

Autor: Denisa Šimanová

12.5.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Mistry se o víkendu stali softballisté Havlíčkova Brodu (na snímku), kterým se podařilo navázat na loňskou sezonu a získali druhý titul v řadě.

Softballisté Havlíčkova Brodu obhájili extraligový titul

Poslanec Martin Lank

Martin Lank: Největší klad programu Realistů je jeho reálná splnitelnost

Předseda strany nemůže zůstat za bukem, říká Jan Veleba

Vysočina - Jediný předseda celostátní strany z Vysočiny Jan Veleba jde i do těchto voleb. Je lídrem Strany práv občanů (SPO) pro Vysočinu.

Motocyklista skončil na zemi

Chotěboř - V úterý 17. října odpoledne kolem šestnácté hodiny došlo k dopravní nehodě v Chotěboři.

Nejtepleji bylo v září v Dukovanech, nejvíc pršelo ve Velké Bíteši

Třebíčsko, Vysočina - Září bylo oproti průměru neznatelně chladnější. Průměrná měsíční teplota na Vysočině byla 11,4 °C, což představuje odchylku -1 °C od dlouhodobého normálu za období 1981 - 2010.

OBRAZEM: Dušičky. Svátek mají i květináři

Havlíčkův Brod - Dušičky, svátek zesnulých, který každoročně připadá na 2. listopad, je pro mnohé květináře na Havlíčkobrodsku jedním ze svátků, kdy jejich obchody navštíví během roku nejvíce lidí.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení