Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Pelhřimovští radní hledají mimořádné žáky i sportovce

Pelhřimov – Posledních pár dní mohou zájemci, kteří znají někoho, kdo významným způsobem ovlivnil veřejné dění v Pelhřimově nebo se významně zasloužil o propagaci tohoto města, posílat své nominace. Město Pelhřimov totiž opět shromažďuje návrhy na udělení cen města.

30.11.2016
SDÍLEJ:

V kategorii Sportovci získal v loňském roce cenu města Pelhřimova i Václav Žoudlík. Foto: Deník/Denisa Šimanová

Návrhy na ocenění, včetně zdůvodnění, mohou zájemci zasílat nejpozději do pondělí 5. prosince. „Město jako již tradičně upozornilo například ředitele škol, sportovní oddíly, zástupce hospodářské komory a další partnery města, že mají možnost nominovat někoho ze svého okolí nebo kohokoliv, o kom vědí, že dosáhl mimořádného činu, který byl přínosem pro město," prozradila mluvčí pelhřimovské radnice Alexandra Knapová.

O oceněných rozhodnou pelhřimovští zastupitelé na svém příštím zasedání, které se uskuteční 19. prosince. „Vedení města se tímto obrací na občany města Pelhřimova, případně na právnické osoby se sídlem v Pelhřimově o pomoc při výběru vhodných kandidátů na toto mimořádné ocenění," dodala Alexandra Knapová.

Kolik a jaké nominace mají momentálně na městském úřadě v Pelhřimově, tamní radní zatím tají. Kdo nakonec ceny města Pelhřimova získá, se ale zájemci budou moci dozvědět během slavnostního večera, který se uskuteční na konci ledna příštího roku v pelhřimovském kulturním domě Máj.

Cena města se, tak jako každý rokem, dělí do kategorie žáků, studentů, sportovců, podnikatelských subjektů a na cenu za mimořádné zásluhy o rozvoj města.

Cena města Pelhřimova tak může být udělena těm, kteří významným způsobem ovlivnili veřejné dění ve městě Pelhřimově, a to především v kultuře, vzdělání, podnikání, péči o životní prostředí, ve sportu a dalších oblastech veřejného života, případně se významně zasloužili o propagaci města Pelhřimova v celostátním nebo mezinárodním měřítku.

Nominovat své hrdiny či osobnosti mohou zájemci například formou elektronického formuláře. „Zasílat své návrhy včetně zdůvodnění mohou lidé také v listinné podobě na adresu Město Pelhřimov, Masarykovo náměstí 1, 393 01 Pelhřimov, k rukám pana místostarosty Josefa Kocha, nebo v elektronické podobě přímým odesláním vyplněného elektronického formuláře, nebo vyplněného a uloženého elektronického formuláře na e-mail koch.j@mupe.cz," popsala Knapová, jakými způsoby lze návrh na ocenění předat pelhřimovským zastupitelům.

Nominace musí obsahovat údaje o nominujícím, jméno a příjmení nominované osoby nebo název subjektu, včetně odůvodnění.
V kategorii Žáci, studenti získali cenu města Pelhřimova v minulém roce Štěpán Suk a hudební uskupení Single Dolls. Za sportovce si cenu převzali BK Sojky a Václav Žoudlík, pro kategorii Podnikatelské subjekty vybrali pelhřimovští radní DUP - Pivovar Poutník a v kategorii mimořádných zásluh o rozvoj města uspěl nominovaný Zdeněk Martínek.

Oceňovat bude v příštím roce také hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek. Rada Kraje Vysočina vyhlásila druhý ročník regionální soutěže o Cenu hejtmana Kraje Vysočina za společenskou odpovědnost.

Soutěž má za cíl vyzdvihnout a ocenit aktivitu organizací, které si stanovují vysoké etické standardy a naplňují charakter dobrovolné angažovanosti ve prospěch životního prostředí a společnosti. Do soutěže se mohou opět přihlásit všechny soukromé subjekty a organizace veřejného sektoru i obce na území kraje.

Autor: Denisa Šimanová

30.11.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Spisovatelka Petra Braunová dá před volbami přednost knihám.
1

Spisovatelka Petra Braunová: Nevolím, není koho

Učitelka Alena Slavíková.

Učitelka v důchodu měla při volbě jasno

AUTOMIX.CZ

Absurdní šikana? Český řidič platil pokutu za překročení rychlosti o 1 km/h

Doby, kdy čeští řidiči mohli nad postihy za dopravní prohřešky spáchané v zahraničí v podstatě mávnout rukou, jsou dávno pryč. Dnes totiž existuje velká šance, že si vás "najdou" i po navrátu do České republiky. Oznámení o pokutě vám přitom může přijít i po několika měsících. A co je mnohem důležitější, pokutu můžete dostat i za naprostou banalitu.

Volím stranu, co myslí na vzdělání, chci na gympl, padlo při volbách v BAN!u

Havlíčkův Brod – Osmnáct jim sice bude až za pár let, ale už ve čtvrtek 19. října si poprvé vyzkoušely vhodit svůj hlas do volební urny. Řeč je o dětech, které jsou klienty havlíčkobrodského Nízkoprahového klubu BAN! při Oblastní charitě Havlíčkův Brod a které si právě v klubu mohly na vlastní kůži vyzkoušet, jak to ve volební místnosti vlastně chodí.

Hlasování začalo, otevřelo se 1 137 volebních místností

Vysočina – Úderem páteční čtrnácté hodiny, kdy v celé zemi začaly letošní sněmovní volby, se na Vysočině otevřelo 1137 volebních místností. Voliči, kteří do nich přicházejí, mohou odevzdávat své hlasy 419 kandidátům, kteří kandidují na kandidátních listinách 24 volebních stran.

Ostrov patří v Havlíčkově Brodě opět knihám

Havlíčkův Brod - Kulturní dům Ostrov v pátek opět ožil Podzimním knižním veletrhem.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení