Ještě tentýž den odpoledne zmizel jak zmíněný příspěvek, tak i celá facebooková stránka. Ředitelka pelhřimovského Domova pro seniory Jaroslava Kadlecová uvedla, že současné vedení nemělo k facebookové stránce o domově přístup, tudíž větu o obavách seniorů nenapsalo a ani ji nemohlo vymazat. „Bývalého ředitele domova Tomáše Dufka jsem v lednu poprosila, aby tuto stránku zrušil, že si v případě zájmu založíme takzvaný facebookový profil sami," vysvětila Kadlecová, proč už domov stránku nespravoval.
Dodala, že se chtěla poptat klientů a jejich rodin, jestli je vůbec nutné, aby byly informace i na sociální síti Facebook, když je uvádějí především na webu domova.

Kadlecová také podotkla, že původní facebooková stránka ale zřejmě existovala dál, jen nebyla aktivní. O tom svědčí také fakt, že naposledy se oficiální informace o dění v pelhřimovském domově objevila na Facebooku šestého ledna v souvislosti s Tříkrálovou sbírkou.

Ředitelka domova se o příspěvku bez jasnějšího zacílení a smyslu dozvěděla ve středu hned ráno a sama přiznala, že ji velice zamrzel. „Nevím, zda je to útok na moji osobu, nebo zda jde o útok na někoho jiného. A také nevím, co konkrétně tím pisatel vlastně chtěl říct. Dle mého názoru se ale výrok úplně zbytečně vleče po sociální síti. Myslím si, že v současnosti máme s klienty velice pěkné vztahy, takže mi to přijde nespravedlivé," povzdychla si nad vyjádřením na Facebooku Jaroslava Kadlecová.

Dokonce prý v jednu chvíli uvažovala o tom, že by se obrátila na policii, neboť se už něco podobného stalo. „Přišla jsem do domova, kde vztahy nebyly ideální. Podařilo se nám je stabilizovat, ovšem 
i s pomocí nepopulárních opatření, kterým jsme se ale nemohli vyhnout," řekla ředitelka pelhřimovského domova pro seniory.

Jaroslava Kadlecová dodala, že toho, kdo na facebookovou stránku domova ve středu ráno psal, zná a že se spolu nakonec domluvili. „Více to nechci komentovat," uzavřela tuto otázku s tím, že veškeré informace o aktivitách v pel-hřimovském Domově pro seniory najdou zájemci pouze na jeho webových stránkách.

Na nich se návštěvník také dočte, že v tuto chvíli oficiální facebooková stránka jejich domova neexistuje. Město Pelhřimov jako zřizovatel Domova pro seniory se podle informací od mluvčí radnice Alexandry Knapové rozhodlo, že na přispěvatele trestní oznámení podávat nebude. „Vedení města je také spokojeno se současným fungováním Domova pro seniory a k žádným postupům výhrady nemá," doplnila Knapová
s tím, že dosud nepřijalo od klientů pelhřimovského domova ani jejich rodin žádnou stížnost na péči či atmosféru 
v domově po nástupu nové ředitelky. „Naopak, klienti i příbuzní při osobním setkání hodnotí současné fungování domova kladně," podotkla pel-hřimovská mluvčí.

Pomluva jako trestný čin

Krajská policejní mluvčí Monika Pátková uvedla, že trestných 
činů pomluvy na Pelhřimovsku 
s lety nepřibývá, policisté jich každoročně řeší řádově jednotky. Pomluvou se proviní ten, kdo vypustí nepravdivý údaj, který značnou měrou ohrozí někoho zejména v zaměstnání, v rodinném životě či mu způsobí jinou vážnou újmu. Pokud se fáma objeví v médiích či na veřejně přístupné počítačové síti, hrozí jejímu autorovi až dva roky za mřížemi či zákaz činnosti.