Zázemí v centrální budově, například půjčovna sportovních potřeb nebo sociální zařízení, jsou teď na zimu zavřené. Mimo provoz jsou tak rovněž hřiště, kam je třeba si na místě vypůjčit pomůcky, leda by si výbavu například na minigolf návštěvníci přinesli s sebou. Stroje na cvičení, hrací prvky pro děti a některá hřiště jsou naopak ve volně přístupném areálu k dispozici kdykoli. „Zhruba do konce října, podle počasí, bude zřejmě ještě fungovat i občerstvení," připomněl Vladimír Kovařík.

Nová kamera

Nejčerstvější novinkou v areálu je nová kamera, která bude dění u Piláku snímat. „Díky webkameře budou mít zájemci přehled, jak to tam zrovna vypadá. Kameru jsme už instalovali, teď dokončujeme umístění výstupu z kamery na webové stránky Piláku," přiblížil Vladimír Kovařík.

V zimě pak opět u Piláku počítají s prohrnutím lyžařské trasy. „Bude v osvětlené části areálu, aby se dalo jezdit i večer," dodal ředitel Sportisu.

Čím se letos lidé v areálu bavili nejčastěji? „Nejvíce jsme půjčovali pomůcky na minigolf a discgolf," zhodnotil Vladimír Kovařík. V permanenci byly v horkém létě také loďky a vodní šlapadla. „Jen jsme celé molo museli posunout dál do rybníka, když bylo sucho," doplnil Kovařík.

Úspěšnou novinkou letošní sezony bylo u Piláku zavedení půjčování kolečkových bruslí a ochranných pomůcek nebo holí pro takzvanou severskou chůzi nordic walking. Pro její vyznavače tam připravené čtyři turistické trasy v délce od 2,3 do 8,1 kilometru. Trasy začínají i končí v areálu a kromě chodeckého „nářadí" jsou tam k dispozici i jejich plánky. „Trasy si může samozřejmě projít kdokoli, ať už s holemi, či bez nich," řekl s úsměvem Vladimír Kovařík. Půjčovna byla vybavena dvaceti páry holí a také dvanácti páry in-line bruslí všech velikostí, tedy pro děti i dospělé.

„Spokojení byli návštěvníci i se sortimentem ve stánku s občerstvením. Naopak by přivítali třeba víc laviček. Ono je vždy co zlepšovat, ale celkově se na Piláku lidem líbí. Jsme za jejich ohlasy rádi, máme díky nim tipy na zlepšení pro další sezony," řekla Ladislava Procházková, vedoucí areálu.