S ohledem na příznivé počasí připravili strojově upravené běžkařské trasy také v Pelhřimově. Pracovníci Technických služeb města Pelhřimova se postarali o celkem čtyřicet kilometrů stop.

Zájemci se tak mohou vydat z Vlásenice na Starý Pelhřimov, z Městských sadů do Radětína či z Pelhřimova na Křemešník. „V souvislosti s následujícími klimatickými podmínkami budou trasy udržovány tak, aby bylo umožněno kvalitní sportovní vyžití běžkařů,“ informoval Jaroslav Záběhlík z Technických služeb města Pelhřimova.

V Humpolci si mohou milovníci těchto zimních radovánek vybrat z různě dlouhých okruhů. K dispozici jsou okruhy Pod Vilémovem, Rozkoš, Hadina, Pod Židákem, ve směru na Kaliště, Porseč a Záběhlice nebo směrem na Krasoňov. „V sobotu odpoledne byla projeta trasa na Krasoňov, ale není prý ideální. Oranice, málo sněhu, popadané stromy, místy skútr ani nemohl projet,“ řekla Marcela Kubíčková, ředitelka Městského kulturního a informačního střediska v Humpolci.

Černovičtí se zatím mohou vydat na tříkilometrový okruh na cvičné louce v Černovicích.

I v okolí Pacova mohou lidé nastoupit do bílé stopy. „Stav stop je vzhledem ke sněhové pokrývce dobrý, místy je však vidět tráva a ornice,“ sdělil místostarosta Pacova Tomáš Kocour.

Ani stopa od Bedřichova k čerpací stanici a okolo hřbitova není v dobrém stavu. Trasy jsou místy bohužel také rozbité od čtyřkolek. „V příštích dnech se však očekává sněžení, proto věříme, že se stav tras zlepší. Trasy budeme dále rozšiřovat, a to u Sídliště Míru a dále směrem na Roučkovice. O dalším rozšíření vás budeme informovat,“ doplnil Tomáš Kocour.