„Jednalo se o 11 dlouhých zbraní, mezi nimiž byl například samopal vzor 58, dvouhlavé brokovnice a dvouhlavé kulobroky. Dále 11 krátkých pistolí a revolverů. Na místě zajistili i více než 350 různých nábojů. Všechny zajištěné zbraně budou i s náboji odeslány k odborné expertíze na Odbor kriminalistických technik a expertíz v Brně. Na základě odborného výsledku bude rozhodnuto o případném zahájení trestního stíhání pro přečin nedovolené ozbrojování," informovala policejní mluvčí Dana Čírtková.

Při domovní prohlídce byly zadrženy tři osoby. „Dvě byly po provedení procesních úkonů ze zadržení propuštěny. Jedna osoba byla eskortována do policejní cely v Jihlavě z důvodu provedení dalších úkonů trestního řízení," dodala Čírtková.

Z trestného činu krádeže policisté obvinili třiačtyřicetiletého muže z obce Kralice nad Oslavou na Třebíčsku. V případě prokázání viny mu hrozí trest odnětí svobody až na osm let. Muž se v lednu 2010 neoprávněně napojil na pojistkovou skříň u rodinného domku, který užíval, a neoprávněně tak odebíral elektrickou energii. Svým jednáním způsobil distribuční společnosti škodu ve výši více než 2 700 000 korun. Obviněný je stíhán na svobodě.