Na policisty čekala teoretická i praktická zkouška. Praxe navíc měla dvě části, a to jízdu zručnosti a řízení křižovatky, na které nefungovaly semafory. „Všechny části dokázal nejlépe zvládnout podpraporčík Zbyněk Koreš. Druhé místo obsadil rovněž policista z oddělení silničního dohledu podpraporčík Jiří Špaček a třetí místo si vysloužil policista z dopravního inspektorátu Jihlava Martin Mihulka,“ prozradil vrchní policejní inspektor David Linhart.

„Hlavním účelem této soutěže je prověřit teoretické znalosti a praktické dovednosti dopravních policistů. Obvykle navíc bývá postupová, ale letos kvůli opatřením proti šíření Covidu-19 zůstáváme jen na krajské úrovni,“ vysvětlil David Jirák, vedoucí odboru služby dopravní policie Krajského ředitelství policie Kraje Vysočina.

Soutěže se zúčastnilo celkem čtrnáct policistů. „Jedná se o příslušníky pěti dopravních inspektorátů územních odborů z oddělení silničního dohledu krajského ředitelství policie a z dálničního oddělení ve Velkém Beranově,“ doplnila policejní mluvčí Dana Čírtková.