Obchodní centrum by si mohli oblíbit zejména senioři nebo matky s malými dětmi, kteří již nebudou muset na nákupy do krajského města. Místní tam najdou i práci.

Podle Blahy je Polná jistým střediskem mikroregionální úrovně a proto je mylné uvažovat pouze o pěti tisících lidí, pro které obchod bude. „Odhadujeme, že v oblasti maloobchodu a služeb je Polná spádovým městem pro zhruba osmnáct tisíc obyvatel z okresů Jihlava, Havlíčkův Brod a Žďár nad Sázavou,“ řekl Blaha. Zároveň připomněl, že v přímém sousedství vystavěl komplex sto jedenácti bytových domů, v okruhu do sta metrů jaou pak prý další firmy s šesti sty zaměstnanci. „Dohromady celkem jen přímé sousedství poskytuje asi patnáct set osob, potažmo zákazníků,“ spočítal.

Obchody i kanceláře

I když je celý projekt zatím v první fázi, hrubé obrysy již má. „Obchodní centrum Polná bude tvořeno třemi segmenty,“ prozradil Blaha. První z nich bude mít formát Stop Shopu, tedy menší obchodní jednotky například s drogerií, módou, papírnictví nebo domácí potřeby. „V komplexu by měla být také restaurace či řeznictví,“ plánuje developer.

Druhý segment pak tvoří polyfunkční vícepodlažní dům, který v přízemí nabídne služby jako kadeřnictví nebo kavárnu, v plánu je i dětské hřiště. Druhé patro obsadí kanceláře pro místní firmy a v posledním patře bude bydlet správce.

Supermarket a parkoviště

Třetím segmentem následně bude samostatně stojící supermarket o rozloze více než tisíc metrů čtverečních. „Konkrétní řetězec zatím nemůžeme jmenovat, ale bude se jednat o prodejnu typu Lidl, Norma, Penny a podobně,“ uvedl Blaha. Parkoviště pak nabídne minimálně sto šedesát míst, v areálu bude i park a počítá se se zelení.

Starosta Polné Jindřich Skočdopole vidí celý podnikatelský záměr jako velmi prospěšný, podle něj jasně převažují pozitivní aspekty. Vzpomněl také na rok 2004, tehdy se otevíral market JMB Moravské Budějovice a jemu chodily anonymy, že likviduje malé obchodníky a že Husovo náměstí bude bez lidí. „Opak je pravdou, na náměstí se podaří málokdy zaparkovat a všechny obchody, dle mého názoru, prosperují, za což jsem rád,“ zhodnotil současnou situaci.