Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Problém v komunikaci označili blízcí za aroganci primáře

Pelhřimov – Na začátku bylo poděkování lékařům a sestřičkám. Přátelský tón rychle vystřídala kritika na adresu primáře oddělení.

18.6.2015
SDÍLEJ:

Nemocnice PelhřimovFoto: DENÍK/Jan Cihlář

Blízký člověk v nemocnici někdy představuje riziko nedorozumění mezi rodinou a personálem a zkušenost rodiny Němcových na neurologickém oddělení pelhřimovské nemocnice to potvrzuje.

Nemocnice Pelhřimov se brání. A hledá cesty, aby se podobné situace, kdy se nemocniční personál snaží pracovat co nejlépe, a přesto je vystaven kritice, vyskytovaly výjimečně nebo vůbec.

Kritika padla na hlavu primáře neurologického oddělení Jana Syrového, který sloužil, když do nemocnice přivezli po mozkové mrtvici Františka Němce. Odpoledne přijeli navštívit svého tatínka a dědečka blízcí. „Pan primář nás doslova vyhodil, že má práci a nemá na nás čas," popsala reakci primáře na snahu informovat se na zdravotní stav blízkého člověka Jana Němcová, která Syrového chování označila za nepříjemné a arogantní.

Podle mluvčí pelhřimovské nemocnice Petry Černo v písemném podnětu, který Jana Němcová krátce po skončení hospitalizace Františka Němce poslala řediteli nemocnice, není nic konkrétního, co by vypovídalo o tom, že jednání primáře Syrového bylo arogantní. „Je nám líto, že paní Němcová pociťovala chování pana primáře jako arogantní. Personál nemocnice je veden k empatii a patřičnému vystupování a úrovni komunikace," popsala zásady mluvčí nemocnice.

Příbuzným Františka Něm᠆ce se nelíbilo, že museli čtyřikrát zvonit u dveří a patnáct minut čekat, než je primář vůbec přijal. „Pak vše shrnul do tří všeobecných vět a mohli jsme jít domů. To nám skutečně mohl říct mezi dveřmi na oddělení," napsala v dopisu řediteli nemocnice Němcová.

Vedení nemocnice ale patnáctiminutové čekání nepovažuje za nepřiměřené. Podle interního šetření primář navíc s dalším lékařem v té době konzultoval zdravotní stav jiného pacienta. A podávání informací mezi dveřmi odmítá. „Podávat informace o zdravotním stavu pacienta někde na chodbě nebo na pokoji pacienta není vhodné," poukázala na jedno z pravidel Černo.

K setkání blízkých s primářem Syrovým došlo ani ne dvanáct hodin po hospitalizaci Františka Němce, podle vedení pelhřimovské nemocnice nebylo v tu chvíli možné poskytovat detailnější informace o nemoci a její léčbě.

Vedení nemocnice odmítá 
i kritiku, že by hrálo mrtvého brouka. Dopisem, který byl evidován jako podnět obsahující poděkování a informaci pro zkvalitnění péče, se zabýval krátce po jeho doručení náměstek ředitele pro léčebnou péči Jaroslav Houser.

Autor: Jiří Jíra

18.6.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Mistry se o víkendu stali softballisté Havlíčkova Brodu (na snímku), kterým se podařilo navázat na loňskou sezonu a získali druhý titul v řadě.

Softballisté Havlíčkova Brodu obhájili extraligový titul

Poslanec Martin Lank

Martin Lank: Největší klad programu Realistů je jeho reálná splnitelnost

Předseda strany nemůže zůstat za bukem, říká Jan Veleba

Vysočina - Jediný předseda celostátní strany z Vysočiny Jan Veleba jde i do těchto voleb. Je lídrem Strany práv občanů (SPO) pro Vysočinu.

Motocyklista skončil na zemi

Chotěboř - V úterý 17. října odpoledne kolem šestnácté hodiny došlo k dopravní nehodě v Chotěboři.

Nejtepleji bylo v září v Dukovanech, nejvíc pršelo ve Velké Bíteši

Třebíčsko, Vysočina - Září bylo oproti průměru neznatelně chladnější. Průměrná měsíční teplota na Vysočině byla 11,4 °C, což představuje odchylku -1 °C od dlouhodobého normálu za období 1981 - 2010.

OBRAZEM: Dušičky. Svátek mají i květináři

Havlíčkův Brod - Dušičky, svátek zesnulých, který každoročně připadá na 2. listopad, je pro mnohé květináře na Havlíčkobrodsku jedním ze svátků, kdy jejich obchody navštíví během roku nejvíce lidí.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení