Česká studentka potvrdila, že má skvělý finiš, v němž nedala svým soupeřkám šanci. Zasloužila se tak o třetí český titul na prestižním studentském klání.

Mäki naprosto bez problémů postoupila ze svého rozběhu, a nenechala tak nikoho na pochybách, že se na jeden z vrcholů sezony připravila skvěle. V samotném finále jí pak klaplo všechno, na co si pomyslela. Kromě zmiňovaného deště jí vyhovoval průběh závodu. „Soupeřky se nikam nehnaly," pokyvovala hlavou česká vytrvalkyně. Stále se držela na čele závodu a hlídala si pozici. Zhruba tři sta metrů před cílem pětikilometrového běhu se odhodlala k dlouhému finiši a v cílové rovince už bylo jasné, že si na krk pověsí zlatou medaili. Stalo se tak v čase 16:03,29.

„Finále se mi běželo výborně. Tím, že byl rozběh pomalý, zbyly síly na finiš, a ještě k tomu pršelo, což jsem si přála," uvedla Mäki pro webové stránky atletika.cz a dodala: „Zlata z univerziády si cením. Konkurence byla samozřejmě menší než na evropském šampionátu, ale bylo nás tam zhruba sedm s vyrovnanými osobáky a do poslední chvíle nebylo jasné, jak to dopadne."