„Po čtvrté hodině v noci jsme přijali na tísňové lince oznámení od ženy, která uvedla, že viděla z okna domu, jak na ulici napadl muže pes," uvedla policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Na místo byla vyslána policejní hlídka. Po příjezdu policisté zjistili, že u zraněného ležícího muže jsou dva psi. „Pohybovali se u zraněného a byli velmi agresivní. Útočili vzájemně na sebe a ohrožovali i muže," popsala mluvčí.

Policisté podle mluvčí přivolali záchrannou službu, další hlídky a okamžitě šli muži pomoci. „Proti agresivním psům použili slzotvorný prostředek a obušek, které byly ale neúčinné. Potom policisté použili varovný výstřel," doplnila mluvčí.

Majitel zvířat skončil v nemocnici

Hlídce se podařilo ve spolupráci s mužem agresivní psy od sebe oddělit. „Zraněnému jednatřicetiletému muži poskytli policisté pomoc a následně ho převezla zdravotnická záchranná služba na ošetření do nemocnice, nikdo další nebyl zraněn. Psi měli zranění, která si způsobili vzájemným útokem," doplnila Kroutilová.

Policisté dále zjistili, že majitel byl se svými psy na ulici, kde se psi začali mezi sebou vzájemně napadat. „Majitel se je snažil od sebe oddělit, přitom ho psi poranili na ruce, dále se je snažil zalehnout, jeho pokusy zvířata od sebe odtrhnout byly ale neúspěšné, a psi mu způsobili další zranění. Situaci vyřešili až přivolaní policisté," dodala policejní mluvčí Jana Kroutilová s tím, že okolnosti události policisté dále vyšetřují.