Zájem lidí byl až překvapivý, k početné účasti jistě pomohlo i parkování na náměstí zdarma. „Je vidět, že posunutím termínu otevření městské tržnice o dvacet dnů později už byla řada lidí natěšená, ale i netrpělivá zároveň,“ řekl Martin Málek, mluvčí Služeb města Jihlavy, které tržnici provozují. Přiznal, že i jeho zájem překvapil.

Lidé během dopoledne vykoupili téměř všechny květiny, bylinky, zeleninu i ovoce. Mezi nabízeným sortimentem vypadaly poněkud netradičně pomeranče. Podle Málka tím ale k porušení tržního řádu nedošlo. Mezi povinnosti se letos nově dostalo dodržování hygienických pravidel ze strany prodejců i zákazníků, lidé tato opatření respektovali.

Trhovci byli v pondělí i na Karlově náměstí v Třebíči. Na Smetanově náměstí v Havlíčkově Brodě pak otevřel svůj obchod pod širým nebem pěstitel Václav Lorenc. Zákazníkům nabízí hlavně zeleninové sazenice a květiny.

To v Novém Městě na Moravě si lidé na tradiční sobotní farmářské trhy ještě počkají, na Vratislavovo náměstí by se měly vrátit v sobotu devátého května. Nabídka zboží bude i tentokrát pestrá. „Už máme domluvené prodejce masa, vajec, a také výrobků z kozího mléka. A lidé se mohou těšit i na kytky a sazenice,“ uvedla už dříve Petra Tomášková z Horáckého muzea, které farmářské trhy organizuje.