VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Radnice nás přehlíží, stěžují si lidé ze Smetanovy ulice

Žďár nad Sázavou - Obyvatelům Smetanovy ulice ve Žďáře nad Sázavou se nelíbí, jak město naložilo s jejich peticí. Sepsali proto otevřený dopis adresovaný radnici. V něm žádají vedení Žďáru o jednoznačná opatření, která povedou k omezení dopravy a ke snížení hluku v lokalitě.

7.4.2016
SDÍLEJ:

Ve Smetanově ulici probíhá oprava kanalizace. Po ní se přistoupí k rekonstrukci povrchu silnice. Foto: Deník/Helena Zelená Křížová

Lidé ze Smetanovy ulice nejsou také spokojeni s tím, jakým způsobem jim byl předložen k podpisu návrh veřejnoprávní smlouvy v souvislosti se stavebními pracemi, které se nyní v ulici uskutečňují.

„Byl nám zaslán k prostudování, ovšem bez projektové dokumentace, neboť ta byla určena pouze pro smluvní strany, kterými je město a Městský úřad Žďár nad Sázavou, stavební odbor. Pokud podepisující neprojevili sami iniciativu a nevyžádali si projektovou dokumentaci k nahlédnutí, nebyla jim tato předložena. Bohužel, došlo k tomu, že podepisující v převážné většině ani nevěděli, že součástí právě tohoto dokumentu je projekt, který neviděli," uvedl mluvčí signatářů petice Pavel Hájek.

Podle nespokojených obyvatel Smetanovy ulice měli nakonec někteří z nich sice možnost do projektové dokumentace nahlédnout, ovšem za nepříznivého počasí. „Byla zima, foukal vítr a pršelo. Bylo to těsně před zahájením rekonstrukce kanalizace. Markétou Zástěrovou z městského úřadu jsme byli ubezpečeni, že uvedená projektová dokumentace již počítá s položením takzvaného tichého asfaltu. Jak však následně z dalších jednání vyplynulo, informace nám předkládané se nezakládaly na pravdě," posteskl si Hájek.

Úřednice města se ale brání. „Obeslali jsme všechny vlastníky nemovitostí ve Smetanově ulici i vlastníky sousedních pozemků s tím, že jsme chtěli vědět, jestli budou s touto veřejnoprávní smlouvou souhlasit. Někteří se vůbec neozvali, ale většina souhlasila. Smlouva byla vyvěšena na úřední desce," popsala Markéta Zástěrová ze žďárské radnice

„Já jsem potom všechny majitele nemovitostí osobně obcházela, abych se s nimi domluvila na podpisu. Při té příležitosti jsem jim nabídla možnost nahlédnutí do dokumentace. Někteří z nich žádali další jednání, na něm jsme se následně domluvili. Bohužel tehdy nevyšlo počasí, ale projektovou dokumentaci jsem jim předložila. Nic dalšího nepožadovali, smlouvu podepsali, takže jsem předpokládala, že je vše v pořádku," doplnila Zástěrová.

Podle vyjádření úřednice zřejmě došlo k nedorozumění i v případě finálního povrchu. „Uvedla jsem jen to, co mi řekl projektant. Že se mu asfaltová směs použitá na mostu na Klafar zdá tišší. Takže do dokumentace bylo dáno složení tohoto asfaltu. Neuvědomuji si, že bych použila termín tichý asfalt, který petenti požadují," vysvětlila Zástěrová.

Lidem ze Smetanovy ulice nejvíce vadí dopravní hluk. Lokalitou denně projíždí velké množství aut. „Problematika Smetanovy ulice je přímo odvislá od zřízení pěší zóny v části Nádražní ulice. Již od roku 1992 jsme protestovali proti jejímu zřízení," podotkl Pavel Hájek.

O obnovení provozu v pěší zóně se ale neuvažuje. „Auta tam nepustíme. Podle mě se ale Smetanově ulici uleví už tím, že byla vybudována nová silnice vedoucí od Nového Města k průmyslové zóně. Už se snížil provoz na Novoměstské ulici a stejně tomu bude i v ulici Smetanově," řekl místostarosta Žďáru Josef Klement.

Autor: Helena Zelená Křížová

7.4.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Prvňáci mají svá tabla! Představíme školáky ze ZŠ a MŠ Šlapanov

Turnaj se konal v hale TJ Jiskra Havlíčkův Brod.

Myšlenky na cvičení traumaplánu šly při vánočním turnaji stranou

Nemocné Natálce může sbírka pomoci k samostatné chůzi

Malá Losenice, Ždírec nad Doubravou – Nejednu krušnou chvíli už život připravil rodičům čtyřleté Natálky. Holčička se jim narodila v srpnu 2013 a byla velmi krásné a hodné miminko.

Koledy budou znít společně na sedmi místech

Havlíčkobrodsko - Ve středu 13. prosince v osmnáct hodin zazní opět společně po celém Česku známé vánoční koledy. Akce vydavatelství VLTAVA LABE MEDIA Česko zpívá koledy právě dospěla ke svému sedmému vrcholu. Za uplynulých šest let se určitě stala tradicí.

Jeden řidič požil alkohol, druhý přidal marihuanu

Havlíčkobrodsko - Jeden řidič pod vlivem alkoholu, druhý pod vlivem drog. takový byl výsledek silničních kontrol, které prováděli policisté z obvodního oddělení v Havlíčkově Brodě v sobotu 9. prosince.

Přibyslav získala do vlastnictví umělecká díla bývalého starosty

Přibyslav – Tři umělecká díla akademického sochaře Romana Podrázského získalo do sbírky město Přibyslav.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT