Zástupce dražební společnosti nechtěl zatím upřesňovat, kdo je novým vlastníkem. „Vydražitel má třicet dnů na doplacení kupní ceny, do té doby nebudeme jeho jméno zveřejňovat," prohlásil Hradil. Dražby se zúčastnili dva zájemci. Podle dostupných informací sídlí vydražitel v Praze a má s hotelovými službami zkušenosti. „Vlastní několik hotelů v České republice, nejedná se o žádného začátečníka v oboru," naznačil Hradil.

Rančířovský hotel Vivaldi byl v dražbě jako majetek společnosti s ručením omezeným Hotel Vivaldi Group. Jejím majitelem byl jihlavský podnikatel Vojtěch Fiala, který před rokem zemřel, o jeho dědictví nebyl v rodině zájem. Hotel Vivaldi se dostal do dražby na návrh spořitelního družstva Artesa, které vůči společnosti Hotel Vivaldi Group uplatňuje pohledávku za téměř 49 milionů korun.

V nedobrovolné dražbě se rančířovský kongresový hotel ocitl opakovaně, napoprvé komplex za 39 milionů nikdo nechtěl. Vyvolávací cena pro opakovanou dražbu byla stanovena na 30 milionů.

Ředitelka hotelu Vivaldi Saskia Peslarová nechtěla výsledek komentovat. Už dříve ovšem prohlásila, že dražba je šancí na další rozvoj hotelu, pokud nový vlastník dosavadní služby zachová.