Redakci Deníku se ozvala žena, jež bydlela v jihlavském bytě, kde jiní nájemníci úplnou náhodou našli sledovací zařízení za zrcadlem v koupelně.

Byt patří Luboši Vondrákovi, který byl obviněn z poškozování cizích práv. Podle obvinění přes webovou kameru tajně sledoval k vlastnímu uspokojení nájemníky při intimních chvílích na svém počítači v bytě o patro níž. Nová svědkyně je ochotna svědčit i před soudem.

„Bydlela jsem u něj několik týdnů, když mi jednoho dne nabídl, že s ním mohu mít sex. Do té doby se mi zdál úplně v pohodě, ale potom jsem se mu vyhýbala. Nakonec jsem ze dne na den odešla. Jeho nevhodné narážky byly čím dál častější," svěřila se Deníku Věra Pancová.

Luboše Vondráka obhajuje jihlavský advokát Pavel Kasal. O případu se ale nechtěl bavit a na dotaz reagoval podrážděně: „Už vás mám plné zuby."

Redakce Deníku chtěla zjistit, jak se případ vyvíjí. Soud totiž čeká na to, jak dopadne případné mimosoudní vyrovnání mezi obviněným Vondrákem a poškozenými nájemníky. Dva mladé páry totiž chtějí po Vondrákovi vrátit desítky tisíc korun, které mu zaplatili za pronájem. Pokud se Luboš Vondrák s bývalými nájemníky nedohodne, bude muset podstoupit anabázi v soudní síni.

Bývalí nájemníci objevili sledovací zařízení nedopatřením. Když nechtíc rozbili zrcadlo v koupelně, byl za ním otvor do vedlejší technické místnosti, kam měl přístup pouze majitel bytu.

Věra Pancová si vzpomíná, že pronájem sehnala přes inzerát. „Bydlela jsem tam asi tři měsíce. Majitel mi přišel jako slušný chlap. Tou dobou tam bydlely ještě dvě holky. Vybavuji si, jak říkal, že byt nejraději pronajímá mladým ženám, protože kluci jsou nepořádní a u holek je prý ta výhoda, že nemají problém sprchovat se spolu, čímž ušetří za vodu," řekla.

Jednoho dne Pancová požádala Luboše Vondráka, jestli by jí pomohl vyřešit problém s počítačem. „Pozval mě do svého bytu. Nabídl mi skleničku vína. Normálně jsme si povídali. Když už měl trochu upito, tak se mně zeptal, jestli mám přítele, a pak řekl, že kdybych s ním chtěla mít sex, tak stačí zaťukat na dveře. Řekla jsem mu, že nemám zájem," vzpomíná Věra Pancová.

Kriminalisté při domovní prohlídce v bytě Luboše Vondráka zabavili dva stolní počítače, jednu videokameru s kazetami, webovou kameru a flash disky.

Kromě toho si odnesli i desítky nosičů. Například na padesát videokazet a přes dvacet CD a DVD.

Policisté mají podezření, že Vondrák natáčel nájemníky při intimních chvílích po delší dobu.

Na nosičích jsou zachyceni různí lidé. Policie se snažila některé z nich identifikovat, ale zatím marně.

Věra Pancová se obává, že na záznamech může být zachycena i ona. „Jednoho dne jsem toho měla dost, sbalila jsem se a odešla ke své známé. Pan Vondrák na to nijak nereagoval, ani nevolal, co se děje, prostě nic. Asi věděl své," míní Věra Pancová.