Anketa se vyhlašuje více než 40 let v zemích, kde vychází magazín pro cestovní ruch TTG Travel – v Česku se soutěž pořádá posedmnácté.
Hotely svými hlasy hodnotilo 6.581 odborníků z cestovního ruchu. Už loni si RSK odnášel 4. místo v kategorii Nejlepší hotel v zemi.

Rekreační komplex funguje uprostřed lesů a čistých pramenů už osm let. „Poskytujeme klasické hotelové služby a navíc se snažíme nabízet hlavně zážitky. Sledujeme moderní trendy a neustále obměňujeme wellness terapie. Zavádíme nové víkendové pobyty, jako třeba hodně populární Cross training víkend, kde v rámci kruhového tréninku si tělo posilujete převážně jeho vlastní vahou. Velkému zájmu se poslední dobou těší také jógové, ajurvédské a detoxikační pobyty," vysvětluje ředitel RSK Martin Pavlíček.

Dnešní host se podle něj už nechce „jen" dobře vyspat a najíst, ale chce si pobyt i užít. Mezi klienty jsou nejen Češi, ale třeba i Íránci a Izraelci. Počátečtí a lidé z okolí využívají hlavně koupele a masáže.

Loni hotel zvětšil prostory restaurace a smělé plány má i na letošek. „Na konci loňska byl na louce za resortem postavený kamenný magický kruh z obrovských kamenů. Bude sloužit hostům převážně pro meditaci a cvičení. Pojmenovali jsme jej Kamenný kruh Druidů. Na jaře ho chceme uvést do provozu. Není to žádný anglický Stonehenge, ale replika megalitické stavby s živými kameny. Jsme na Vysočině a v Česku jediní, kteří něco tak rozsáhlého vybudovali," doplnil Pavlíček.