VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Řidiči se na tahu z Jihlavy do Stonařova zdrží

Jihlava, Stonařov - Řidiči, kteří jezdí pravidelně na silnici první třídy číslo 38 ve směru z Jihlavy na Znojmo, se musí od pondělí připravit na komplikace.

17.4.2016
SDÍLEJ:

Oprava silnice. Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Martin Divíšek

Zhruba desetikilometrový úsek mezi Jihlavou a Stonařovem projde po patnácti letech generální opravou. Stavební práce budou probíhat vždy v jednom jízdním pruhu a provoz bude řízen kyvadlově.

Akci realizuje Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Kraje Vysočina. Podle ředitelky vysočinské pobočky ŘSD Marie Tesařové půjde o kompletní opravu. „Při ní budou odfrézovány asfaltové vrstvy a poté položeny tři nové vrstvy. Oprava bude prováděna po úsecích za částečně omezeného provozu," uvedla Tesařová.
V praxi to bude znamenat, že se desetikilometrový úsek z Jihlavy do Stonařova rozdělí na pět dvoukilometrových úseků. Na každém z úseků budou postupně prováděny práce vždy v jednom jízdním pruhu tak, aby druhý jízdní pruh zůstal průjezdný. Doprava v těchto úsecích bude řešena semaforem.

V první fázi se budou opravovat tři z pěti úseků v katastrech obcí Jihlava, Rančířov, Vílanec, Stonařov a Suchá. Samotného Stonařova se opravy nedotknou, průtah městysem se totiž opravoval v loňském roce. Nicméně starosta Stonařova František Plavec uvedl, že určité komplikace očekává.
„Opravovat se začne od cedule Stonařov dále. To pro nás znamená, že nám v městysi budou stát v koloně auta, která budou čekat na semaforech. Nicméně si myslím, že horší než v loňském roce to být nemůže," zavzpomínal na perné chvíle při opravách Stonařova v loňském roce Plavec.

Cesta za sluncem

„Čeká nás opět perné léto. Jsme na hlavním tahu na Vídeň, takže především v letních měsících tudy lidé jezdí na dovolenou do Chorvatska," připomněl starosta.
V současné době se navíc řidiči nedostanou do Stonařova z Třeště, kde se opravuje Fritzova ulice. Oficiální objízdná trasa proto vede přes Jihlavu a zmiňované úseky, které se začnou v příštím týdnu opravovat. „Mluvil jsem se stavbyvedoucím a konkrétně úsek od Stonařova dále by se měl začít frézovat od 25. dubna," dodal Plavec.
Na místech v obcích by měla být zachována stávající výška asfaltového povrchu. V úsecích mimo obce dojde k zesílení vozovky. Během 24 hodin totiž po této silnici projede 10 až 17 tisíc aut a kamionů.

Tento silniční úsek ze Stonařova do Jihlavy byl naposledy opravován v roce 2000. Tedy před více než patnácti lety. „Hotovo by mělo být do října letošního roku. Bude samozřejmě záležet, jaké bude počasí," doplnila závěrem Tesařová.
Prvním opravovaným úsekem bude silnice v katastrech obcí Vílanec a Cerekvička-Rosice. Dalším bude úsek v katastrech Jihlava a Rančířov a třetí je již zmiňovaný úsek Suchá Stonařov. Omezení v těchto úsecích mají trvat do konce července.

Stavební firma má povolení ke stavbě od pondělí 18. dubna. Omezení v podobě semaforů a frézování mohou začít později.
Součástí zakázky bude kromě pokládky nového asfaltového povrchu také obnova dopravního značení, bezpečnostních prvků, oprava propustků včetně pročištění příkopů a oprava drenáží.

„Jezdím tudy pravidelně s kamionem, o tom, že se má začít něco dělat, jsem slyšel, ale nevěděl jsem od kdy. Zde svých cest jsem na čekání zvyklý, ale zvláště během letních dní je to opravdu lahůdka," vyjádřil se k plánovaným opravám řidič kamionu Jakub Bína. Podle něj silnice první třídy dostává dost zabrat a opravu už potřebuje.
V příštím roce by se opravy měly přesunout na druhou stranu. Tedy od Stonařova na Dlouhou Brtnici. V plánu je také oprava úseku z Hladova na Želetavu a přestavba křižovatky Kasárna.

Autor: Jana Kodysová

17.4.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Jaroslav Faltýnek a Andrej Babiš
46

ANO nevyhrálo na Brodsku jen v necelé desítce obcí

I sociální demokraté sledovali výsledky voleb společně.
18

Hodnocení voleb: Zklamání i naděje politiků

Lídr TOP 09 na Vysočině se obává ztráty demokracie

Vysočina - Strana TOP 09 se do poslanecké sněmovny dostala takříkajíc s odřenýma ušima.

AKTUALIZOVÁNO

ONLINE: Volby skončily. ANO vítězí i na Vysočině

Vysočina - Volby do Poslanecké sněmovny ČR skončily. Vysočina už není oranžová. Zmodrala a ovládlo ji podobně jako jiné kraje hnutí ANO.

ČSSD Vysočinu neudržela, ANO slaví vítězství

Vysočina – Vysočina už není oranžová. Zmodrala a ovládlo ji podobně jako jiné kraje hnutí ANO. Hlas hnutí ANO dalo 28,63 procent vysočinských voličů. Pro ANO jde o výrazné zlepšení oproti minulým volbám v roce 2013, kdy pro tuto stranu v kraji hlasovalo 15,89 procent voličů.

Reakce ODS: Otázka je, kam bude republika směřovat

Vysočina - S potěšení sledoval v Modrém domě v Jihlavě výsledky voleb do Poslanecké sněmovny volební štáb Občanské demokratické strany.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení