Jihlavská Dukla vstoupí do zápasu s Ústím ve velmi dobré náladě. V zádech má pět vítězství v řadě, útočit bude na šesté. Jihlavě k vítězné šňůře výrazně pomáhají dvě staronové posily. Útočník Anatolij Protasenja nastoupil zatím k pěti zápasům a stihl nasázet pět branek a k tomu přidat asistenci. Výraznou postavou je i obránce Petr Šidlík, který nejprve v Dukle hostoval, ale nyní je již jihlavským hráčem. „Zažádal jsem o přesun, protože jsem v Karlových Varech nehrál, najezdil jsem stovky kilometrů, takže jsem rád, že jsem už definitivně zpět v Jihlavě," oplývá spokojeností Šidlík. Kromě defenzivních úkonů přidává i kanadské body, kterých má na kontě zatím pět. Od jeho příchodu Dukla šlape jako hodinky. „Snažím se týmu pomoci, jak to jde. Samozřejmě, že pokud ty body naskakují, je to příjemné, ale pro obránce je to spíš něco navíc," říká Šidlík.

Dukla bude bojovat o šestou výhru v řadě, Ústí má Jihlavě po loňském semifinále play-off co vracet. „Máme v zádech nějakou sérii vítězství, kterou bychom rádi chtěli prodloužit. Musíme ale hrát pořád stejně a zodpovědně. Ústí má dobrý mančaft a budou motivovaní, " připomíná na závěr obránce Dukly.

Horácká Slavia si v posledním kole připsala velmi důležitou výhru, která jim trochu spravila chuť po dvou prohraných domácích zápasech v prodloužení s týmy ze chvostu. V nabitém programu třebíčští hokejisté bodovali pětkrát ze šesti zápasů. „Musíme jít zápas od zápasu. Hráli jsme doma zápasy, které jsme měli vyhrát, ale prohráli jsme. Už jen kvůli fanouškům máme větší motivaci vyhrát dnes," prozrazuje střelec hattricku v Kadani Richard Kristl.

Na Vysočinu přijede nováček WSM ligy Frýdek-Místek. Ten zatím během jedenácti předešlých kol ani nepřekvapil ani nezklamal. Podle předpokladů proti týmům ze špičky body ztrácí. Hlavní jeho bodové zisky tak pochází buď ze soubojů se sousedy v tabulce, nebo z chvostu. „Vůbec nevím, co od nich čekat, mají takové výsledky jako na houpačce, takže těžko soudit," říká Richard Kristl. Frýdku-Místku zatím lehce vázne ofenziva. Z posledních třech duelů se radoval jen ze dvou branek, Třebíči to nelepilo doma.
„Všichni víme, že tabulka je hodně našlapaná a nemůžeme si dovolit ztrácet body doma. Snad přijde opět hodně lidí, bude skvělá atmosféra a vyhrajeme," přeje si forvard Richard Kristl.

ONDŘEJ KRÁSNÝ