Je částečně vypuštěný a v jeho vodě se začínají objevovat sinice. Ke zvýšené opatrnosti v tomto případě hygienici nabádají lidi, kteří mají problémy s imunitou a rodiče, kteří by se v rybníku Černý chtěli koupat s malými dětmi. Výsledky poslední kontroly dnes hygienická stanice zveřejnila na svém webu.

Ve větší části rybníků na Žďársku bylo zjištěno mírně zvýšené množství barviva chlorofyl. Týká se to rybníků Domanínský, Medlov, Velké Dářko a nádrže Pilská ve Žďáru nad Sázavou. Voda v těchto rybnících ale není zdravotně závadná, řekla Martina Fišarová z krajské hygienické stanice. „V podstatě to vypovídá o tom, že rybník je maličko oživen řasami," uvedla. Bez výtek prošly tento týden na Žďársku prověrkou rybník Sykovec a přírodní biotop v Šiklově mlýně.

Na Havlíčkobrodsku mají čistou vodu oba kontrolované rybníky – Ředkovec a Řeka. Rybník Kachlička je vypuštěn. Na Jihlavsku se mohou lidé bez obav koupat v rybnících Velký Pařezitý a Malý Pařezitý. V pořádku jsou také všechny tři vodní plochy v okrese Pelhřimov: lom u Horní Cerekve a nádrže Sedlice a Trnávka.

Čistou vodu nabízí rekreantům rovněž přehrada Dalešice na Třebíčsku, vzorky vody tam hygienici odebírali na pláži u Koněšína. Rouchovanské koupaliště Stejskal nebylo hodnoceno, protože tam ještě sezona nezačala.

V příštím týdnu hygienici znovu zkontrolují rybník Černý. Vzorky vody z ostatních vodních ploch budou odebírat za 14 dní.