Pro milovníky poznávání, kultury, turistiky a zábavy si humpolecké Městské kulturní a informační středisko spolu s tvůrci aplikace Geofun (česky Geosranda) připravilo hru s názvem Hliník se odstěhoval do Humpolce!.

O co se vlastně jedná? Nejdříve je nutné, aby si zájemce stáhl aplikaci Geofun do mobilního telefonu, k čemuž potřebuje internet. Humpolecké infocentrum zdarma nabízí připojení wifi pro každého půl hodiny denně.

Poté následuje rychlá registrace a ve výčtu her je třeba zvolit hru Hliník se odstěhoval do Humpolce!. Od této chvíle není internet nutný, stačí dorazit se zapnutou aplikací ke startu hry, tedy k Hliníkáriu. Podle GPS souřadnic aplikace pozná, že je hráč na správném místě a hra tak může začít.

V rámci Geosrandy si turista či místní projde celé město a jeho nejvýznamnější památky. Průvodcem mu nebude nikdo jiný než legendární humpolecký přistěhovalec, fiktivní Hliník z filmu Marečku, podejte mi pero!.

„Mobilních aplikací, které provází po městech, je v současné době hodně. Tato nás zaujala tím, že jde o odlehčené, vtipné a přitom naučné povídání, které je navíc doplněno zajímavým kvízem. Hliník hráči pokládá na daných místech ve městě otázky, a pokud je hráč zodpoví správně, tak ho Hliník pochválí, a pokud naopak odpoví špatně, Hliník ho mile sprdne a vybídne ho k dalšímu pokusu," nastínila vedoucí humpoleckého infocentra Marcela Kubíčková.

Virtuální Hliník bude hráče provádět Hliníkáriem, dále vyrazí k pamětní desce věnované Hliníkovi, vyjdou si na věž kostela, zavítají do muzea, na Zichpil a také do pivovaru. Jelikož aplikace funguje na základě GPS souřadnic, hráč nemůže hrát doma a skutečně musí vyrazit do „terénu" zhruba na devadesát minut.
„Kdo hru úspěšně dohraje, může se těšit na něco, co ještě neviděl – spatří fotku Hliníka," uzavřela Kubíčková.