Od středy 25. června do pátku 27. června prezident projede čtyři z pěti okresů Vysočiny. Občané dostanou možnost potkat se s prvním přímo voleným českým prezidentem v sedmi městech kraje.

Ve středu Miloš Zeman zahájí svou cestu na Jihlavsku. Vedle krajského města zamíří do nedaleké Polné. Jihlavané si mohou přijít prezidenta poslechnout od 16 hodin na Masarykovo náměstí.

O hodinu později dostanou šanci potkat se s prezidentem také obyvatelé pětitisícové Polné. Na tamním Karlově náměstí, v bývalé židovské čtvrti, se prezident zdrží předtím, než si prohlédne synagogu a Rabínský dům, které byly opraveny z prostředků programů Evropské unie.

Další zastávkou Miloše Zeman se ve čtvrtek stane pacovský zámek. Od 11.10 hodin dostanou obyvatelé Pacova šanci sejít se s Milošem Zemanem na čestném dvoře rekonstruovaného zámku.

Čtvrteční odpoledne stráví prezident na Žďársku. Ve Žďáře nad Sázavou v 16.55 hodin přivítá před místním domem kultury Miloše Zemana žďárská starostka Dagmar Zvěřinová. Šanci setkat se s prezidentem pak od 17.45 dostanou na Vratislavově náměstí i lidé z Nového Města na Moravě a okolí.

Na čtvrteční večer je přichystáno setkání s osobnostmi Kraje Vysočina. Prezident se s nimi sejde v prostorách novoměstské Vysočina Arény.

Poslední den prezidentské návštěvy začíná ve Velké Bíteši. Rovněž její obyvatelé dostanou možnost vidět a poslechnout si hlavu státu. Od 12.30 hodin je na zdejším Masarykově náměstí připraveno setkání s občany. To bude zakončeno zasazením lípy před východní kašnou na náměstí.

Svůj vysočinský program Miloš Zeman uzavře na Třebíčsku. Od 14.20 hodin mohou lidé na prezidenta čekat na Karlově náměstí v druhém největším městě kraje.