Všichni sportovci jsou na konci sezony unavení. Vy jste při síle?

Nevím, jestli jsem plná sil, ale prostě to vyšlo. Udržela jsem si formu z Kanady a za to můžu být jedině ráda. Nevěděla jsem, jak pojedu poslední závody, ale Petr (kouč Novák) říkal, že můžu vyhrát, a měl pravdu.

Není vám líto, že sezona skončila?

Jsem fakt ráda. Nechtěla jsem už ani nastoupit do masáku, byla jsem vyčerpaná. Pak přišel brácha, abych ho jela. Taky jsem nechtěla nechat Niki samotnou, jela jsem to z donucení. Řekla jsem si, že když přijeli fanoušci, pojedu.

Na co jste se po posledním závodě nejvíc těšila?

Na snídani, že si dám něco nezdravého. Na párky se těším celou sezonu. Pak taky na to, že se budu moct vyspat, nebudu nikam spěchat, že nemusím být v deset hodin na ledě. Takový ten dennodenní stereotyp teď chvilku nebude.

Co u vás znamená chvilku?

Ještě jsme se o tom s Petrem nebavili, sezona právě končí. Uvidíme, ještě jsem nedostala žádné pokyny. Řekla bych ale, že budu mít volno tak čtrnáct dní.

Předpokládám, že se do toho vmísí nějaké sponzorské povinnosti, že?

Ty mám určitě, ale pak odjedu na dovču do Španělska, na to se těším. Potřebuju, aby si hlavně odpočinula hlava.

Pořád ještě máte pocit, že musíte někomu něco dokazovat? Vždyť úspěchů už máte za sebou dost.

Já si závodím pro radost, ale samozřejmě… Víte, když se maká, chci prostě pro výsledky udělat co nejvíc.

Hned po dovolené zase sednete na kolo?

Spíš budu trochu nabíhat a k tomu přidám kolo. Nebudu hned jezdit tři čtyři hodiny denně, ale nemůžu měsíc a půl nic nedělat. Za prvé bych bez toho nevydržela a za druhé nevím, jestli bych se někdy dostala zpátky. (smích)

Ale budete se pokoušet o kvalifikaci na letní olympijské hry do Ria?

Asi jo, ale zatím jsme s Petrem nic nerozebírali. Zatím jsem o tom nepřemýšlela.

Kdy začnete? Olympiáda se kvapem blíží.

Jasně že to nebude třeba za dva měsíce, to už by bylo pozdě. Až budu mít volno, musíme naplánovat, co a jak dál. Jestli se budeme snažit, nebo ne. Musíme si všechno nechat projít hlavou. Sezona byla náročná, teď nechci přemýšlet o tom, že budu závodit na kole.

Kdy vám v sezoně bylo nejhůř a kdy nejlíp?

Nejhůř asi na začátku sezony, protože ve skupině skončili všichni kluci a já jsem neměla s kým jezdit. Nebyla jsem schopná některé tréninky zvládnout tak dobře, bylo to trochu i o hlavě. Navíc se přidal přelet do Japonska, na tu stranu mi to moc nevyhovuje. Jsem ráda, že to takhle dopadlo.

A kdy vám tedy bylo nejlíp?

Nejlepší bylo mistrovství světa v Heerenveenu a také v Calgary. Já jsem opravdu vděčná za každé pódium, moc bych to nerozlišovala.