Konečná částka za prodej šátků předčila veškerá očekávání. Vyšplhala se totiž na 72 350 korun. Jakmile se vedení nákupního centra City park dozvědělo, že stále zbylo dost neprodaných kousků, rozhodl se zbytek symbolicky vykoupit a přispět dvaceti tisíci.

„Podporovali jsme Šátkový veletrh od začátku, líbila se nám celá myšlenka. Rozhodli jsme se proto navýšit částku o dvacet tisíc korun a věnovat ji dětskému oddělení jihlavské nemocnice," říká manažer jihlavského nákupního centra City park Aleš Navrátil. Zbylé peníze se použijí na dovybavení oddělení.

Původně se prodaly darované doplňky za více než padesát tisíc kroun. Poté, co se přidal obchodní dům, částka ještě výrazně narostla.

Šátky mohli dávat lidé zhruba dva měsíce na sběrná místa v Rádiu Jihlava v City parku a v jihlavské nemocnici na informačním centru. Sešly se stovky kousků, které doplnily šátky známých osobností. Svůj šátek věnovala Naďa Urbánková, Zora Jandová, herci Horáckého divadla, Bohuš Matuš, Divokej Bill a další. Ve středu 4. listopadu je prodávaly celý den v City parku ve svém volném čase sestřičky dětského oddělení.

„Chceme poděkovat všem, kteří si domů odnesli šátek a tím přispěli na dobrou věc. Tak vysokou sumu jsme nečekali," říká vrchní sestra dětského oddělení Simona Hájková s primářem Martinem Zimenem, kteří si samozřejmě odnesli také několik kousků do svého šatníku.

Výtěžek poputuje na dětské oddělení: „Pro malé pacienty pořídíme rovnou dvě infuzní pumpu, které slouží k podávání infuzní léčby," dodává primáře Martin Zimen s tím, že konečná částka předčila veškerá očekávání.

"Moc děkujeme všem, kteří šátek dali, i těm, kteří je nakoupili. Velký dík patří sestřičkám, které ve svém volnu přišly prodávat šátky. Děkujeme také VIP osobnostem, které neváhaly, a mnohdy se svými kousky šly samy na poštu a odesílaly je pro dobrou věc. V neposlední řadě chceme poděkovat partnerům, bez kterých by Šátkový veletrh nebyl tak úspěšný a to nákupnímu centru City park, Rádiu Jihlava a Deníku," dodala mluvčí jihlavské nemocnice Monika Zachrlová.