VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Setkání tisícovky vedoucích dětských kolektivů bude už brzy hostit Jihlava

Jihlava – Již pětadvacátý ročník Celostátní vzájemné výměny zkušeností (CVVZ) se uskuteční v Jihlavě od 11. do 13. listopadu 2016.

31.10.2016
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: Deník/archiv

Toto každoroční největší setkání vedoucích malých i velkých organizací pracujících s dětmi a mládeží přinese během tří dnů hojnost inspirace pro další činnost účastníků.

Po celý víkend budou probíhat workshopy a semináře na různá témata. „Letošní CVVZ se ponese se v duchu motta podělme se o plody své práce," říká náčelník CVVZ Martin Paclík. „Motto reflektuje fakt, že na CVVZ lektorují mnoho programů sami účastníci a předávají tak své zkušenosti z práce s dětmi druhým," doplňuje Martin Paclík.

Kromě těchto programů mají účastníci možnosti přihlásit se na semináře vedené odbornými lektory, a to například v oblasti práva, psychologie nebo ekologie a přírodních věd. „Velký zájem jsme zaznamenali u programů s názvem Prázdninové školy Lipnice, která je významným odborným partnerem letošní CVVZ," říká Jana Ptáčková, která má na starosti programovou sekci a dodává: „Těší mě také, že se podařila spolupráce s jihlavskou zoologickou zahradou, účastníkům nabídneme i exkurze do podzemí Jihlavy a poznávací procházky městem."

CVVZ bude mít i řadu doprovodných programů a aktivit. Oblíbená je velká herna deskových her nebo čajovna, zájmu účastníků se vždy těší i tržiště s užitečným vybavením pro oddílovou činnost. Letos jsou domluvené také hned dvě science show a v sobotu večer koncert kapel Marien a Epydemye.

FESTIVAL FILMŮ

Novinkou letošního ročníku je Festival táborových a oddílových filmů, který pořadatelé organizují ve spolupráci s Mezinárodním festivalem dokumentárních filmů Jihlava. Do soutěže je přihlášeno 47 filmů. Zajímavým benefitem a impulsem pro pohodlnější poznávání Jihlavy je pro účastníky možnost využívat městskou hromadnou dopravu zcela zdarma.

Akci bude ve čtvrtek 10. listopadu předcházet odborná konference o pojetí vzdělávání a uznávání jeho výsledků v neziskovém sektoru pod názvem I dobrovolník může být odborník.
Záštitu nad konferencí, která se bude konat v jihlavské Ville Eden, přijalo Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy, Česká rada dětí a mládeže a Univerzita Palckého v Olomouci. „CVVZ není jen o programech, ale také o setkávání lidí z oboru. Každého musí nadchnout atmosféra spolupráce a sdílení myšlenek, a to i napříč generacemi účastníků," říká Daniel Srb, který má na akci na starosti vydávání tištěných novin CVVZ „Ježkovy oči" a on-line zpravodajství.

Zkušenosti a inspirace, kterou na CVVZ účastníci získají, jim pomohou rozvíjet vlastní nabídku volnočasových aktivit pro děti. Dochází také k osobnostnímu rozvoji dobrovolníků: učí se – jak jeden od druhého, tak i od přítomných profesionálů. CVVZ upevňuje vztahy mezi všemi, co se podílejí na výchově dětí. CVVZ je svou povahou nepolitická a nezisková. Nemá žádný vrcholný orgán ani právní subjektivitu a organizuje ji každý rok jiné české město.

Posláním CVVZ je vytvářet pracovníkům s dětmi a mládeží prostor pro vzájemné předávání a porovnávání zkušeností i dovedností a pro hledání řešení společných problémů. Tím, že CVVZ spojuje dobrovolníky z různých měst a obcí, umožňuje vznik kamarádských vztahů a prospěšnou spolupráci jednotlivců i organizací. „Podle myšlenky duchovního otce akce, Josefa Šimáně – Galéna, se na CVVZ setkávají lidé sdružení v nejrůznějších organizacích a vzájemně se inspirují," dodává Martin Paclík.

CVVZ hostí budovy Střední průmyslové školy Jihlava a Gymnázia Jihlava, které budou pro účely akce propojeny. V jedné budově proběhnou přednášky, druhá poslouží účastníkům k ubytování. Pořadatelem jihlavské CVVZ i konference je sdružení „JEJDA…", které v regionu působí již více než 10 let. Za sebou má například pořádání stejné akce v Třešti v roce 2007. Symbolem Jihlavy, který se objevuje i v jejím erbu, je ježek. Symbolem CVVZ 2016 se stal ježek Jihláček, který účastníky CVVZ akcí provází.

Daniel Srb

Autor: Redakce

31.10.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

I sociální demokraté sledovali výsledky voleb společně.
18

Hodnocení voleb: Zklamání i naděje politiků

Josef Mladý

Lídr TOP 09 na Vysočině se obává ztráty demokracie

AKTUALIZOVÁNO

ONLINE: Volby skončily. ANO vítězí i na Vysočině

Vysočina - Volby do Poslanecké sněmovny ČR skončily. Vysočina už není oranžová. Zmodrala a ovládlo ji podobně jako jiné kraje hnutí ANO.

ČSSD Vysočinu neudržela, ANO slaví vítězství

Vysočina – Vysočina už není oranžová. Zmodrala a ovládlo ji podobně jako jiné kraje hnutí ANO. Hlas hnutí ANO dalo 28,63 procent vysočinských voličů. Pro ANO jde o výrazné zlepšení oproti minulým volbám v roce 2013, kdy pro tuto stranu v kraji hlasovalo 15,89 procent voličů.

Reakce ODS: Otázka je, kam bude republika směřovat

Vysočina - S potěšení sledoval v Modrém domě v Jihlavě výsledky voleb do Poslanecké sněmovny volební štáb Občanské demokratické strany.

Krajský úřad dohlížel na klidné volby

Vysočina – Pracovníci Krajského úřadu Kraje Vysočina, kteří tradičně na volby na Vysočině dohlíželi, se během hlasování nesetkali s žádným závažným problémem nebo nedostatkem.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení